Robotika.lt

2 tūkst. patiekalų gebantis paruošti robotas-kulinaras (Video)

Technologijos.lt 16 balandžio, 2015 Namų robotai

Po ilgos darbo dienos nebėra jėgų suktis virtuvėje? Greito maisto ir pusfabrikačių išvengti padės virtuvės robotas-asistentas. Londone veikianti bendrovė „Moley Robotics” sukūrė robo-šefo prototipą, kuris jau pristatytas Vokietijoje vykstančioje technologijų mugėje „Hannover Messe”.

Robotas apdovanotas dviem masyviomis, bet daug gebančiomis rankomis, o virtuvėje jis instaliuojamas virš viryklės ar maisto gaminimo zonos. Pažangias rankas robotui kūrė kompanija „Shadow Robot Company” – dar viena Londono bendrovė, kurios gaminius naudoja taip pat ir NASA.

Šis robotas virtuvėje darbuojasi ne kaip virimo ar kepimo mašina, o kaip trimačius žmogaus judesius tiksliai atkartojantis mechanizmas. Prototipą judesių mokė virtuvės šefas Timas Andersonas, savo patiekalus gaminęs specialioje judesius fiksuojančioje studijoje. Demonstracijos metu T. Andersonas išmokė robotą paruošti krabų sriubą, tačiau, kaip šefas pasakojo BBC, iš esmės robotas gali paruošti bet kokį maisto patiekalą.

Kaip rašoma „Moley Robotics” svetainėje, įmonė tikisi serijinę tokių robotų gamybą ir prekybą jais pradėti 2017 m. Pilnos komplektacijos robotas mokės tūkstančius receptų. Maža to, jis plaus indus ir netgi sugebės pavaduoti šaldytuvą. Robotą bus galima valdyti ir ne iš namų, per specialią išmaniųjų įrenginių programėlę. Kitaip tariant, baigiant darbus pakaks užsisakyti pageidaujamą patiekalą ir laiku grįžti namo.

Ateityje bendrovė norėtų robotą patobulinti taip, kad jis vaizdo kamerų pagalba galėtų pats mokytis iš virtuvėje patiekalus ruošiančių asmenų ir išmoktų ruošti ir firminius šeimos artimųjų, draugų, svečių patiekalus.

Savaime suprantama, pažangios technologijos nebūna pigios. Prognozuojama, kad toks robotizuotas virtuvės komplektas kainuos mažiausiai 15 tūkst. dolerių.


technologijos.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *