Robotika.lt

10 neįprastų robotų funkcijų (Video)

Robotika.lt 9 liepos, 2013 Namų robotai Robotai mokslui Robotai pramogai
Rašytojai-fantastai savo kūriniuose dažnai vaizduoja robotus, kurie vietoj žmonių atlieka sunkius fizinius darbus. Tačiau realybėje viskas vyksta kiek kitaip. Robotai sugeba daryti kur kas įdomesnius dalykus, nei vien tik dirbti sudėtingus darbus. Štai 10 pačių keisčiausių robotų, kurie savo funkcijomis linksmina, netgi greičiau stebina žmones.

Pietūs paruošti!

Jei nusibodo gaminti galite įsigyti robotą, kurias atlieka ne tik įvairius darbus, bet ir puikiai gamina. Jam tereikia pasakyti ką pagaminti pietums ar vakarienei, o visą kitą atliks pats robotas. Jis savarankiškai pasirinks reikalingus produktus ir netrukus pietūs garuos ant jūsų stalo.

Mūsų kaimynas groja klarnetu ir trimitu

2003 metais kompanija Toyota sukūrė robotus, skirtus padėti senyvo amžiaus žmonėms. Ir norėdami įrodyti, kad robotai gali būti ne tik geria pagalbininkai, bet ir puikūs muzikantai, išmokino juos groti muzikos instrumentais. Pavyzdžiui, robotas-trimitininkas turi specialias dirbtines lūpas, kurių dėka pūsdamas trimitą gali atlikti gražiausius kūrinius.

Po kelių metų pasirodė ir robotas-smuikininkas – Violion-playing Robot. Roboto rankų judesiai buvo tiksliai suderinti su žmogaus rankų judesiais. Todėl jis galėjo atlikti ne tik daugybę įvairių manipuliacijų, bet ir puikiai groti smuiku.

Be to, neseniai šie abu robotizuoti muzikantai koncertavo kartu su žmonėmis.

Šok, kol jaunas!

Robotai moka ne tik groti įvairiais muzikiniais instrumentais, bet ir šokti. Kompanija Sony sukūrė robotą-šokėją Qrio. Tiksliau grupelę žavingai šokančių robotų. Šiek tiek didesni nei pusės metro ūgio robotai puikiai šoka pagal įvairaus stiliaus muziką. Robotizuotų šokėjų choreografija stulbinanti. Nors yra nemažai ir kitų šokančių robotų, tačiau manoma, kad robotai Qrio šoka geriausiai.

Robotas moka važiuoti dviračiu?

Japonų kompanija sukūrė robotą-dviratininką Primer V2, kuris važiuoja iki 10 km/h greičiu. Robotui Primer V2 balansuoti padeda išcentrinė priekinio rato jėga ir giroskopas. Žiūrint iš šono šis robotizuotas mechanizmas primena žmogų tarsi susiliejusį su dviračiu. Tai tiesa, kadangi robotas ir dviratis yra viena bendra konstrukcija. O norint sustabdyti dviratį, robotui tereikia ant žemės pastatyti koją.

Žmones žudo ne alus…

Turbūt nei vienas vyras neatsisakytų automatizuoto šaldytuvo Asahi Robocco BeerBot, kuris ne tik atšaldo alų ir kitus gėrimus iki tinkamos temperatūros, bet dar ir atidaro butelį bei įpila gėrimą į stiklinę. Į BeerBot’o vidų telpa 6 standartinės skardinės. Šis mechanizmas valdomas tiek mygtuko paspaudimu, tiek žmogaus balsu. Robotą Asahi Robocco BeerBot kūrėjai sukūrė norėdami jį pademonstruoti alus parodoje. Tačiau pamatę nemažą žmonių susidomėjimą jų kūriniu, nusprendė išleisti visą automatizuoto šaldytuvo seriją.

Mano draugas dailininkas ir poetas

Dizainerio Patrick’o Tresset’o draugas yra robotas. Patrick’as sujungė manipuliatorių ir videokamerą, įdiegė specialią programinę įrangą ir sukūrė robotą vardu Paul’į. Daugelis sako, kad robotas piešia gana grubiai ir chaotiškai. Bet greičiausiai tuo ir išsiskiria robotizuotas dailininkas iš visų kitų mechaninių tapytojų.

Svarbiausia, kad kostiumėlis tiktų

Visiems gerai žinomas robotas-manekenas FitBot skirtas pirkėjams, apsipirkinėjantiems internetinėse parduotuvėse. Internetu galima patogiai, greitai ir pigiai apsipirkti. Tačiau nurodyti rūbų dydžiai ne visada atitinka realų žmogaus dydį. O įsigytas netinkamo dydžio daiktas sugadina ne tik nuotaiką, bet ir sukelia papildomų grąžinimo problemų. Dėl šių priežasčių ir buvo sukurtas robotas-manekenas.

Visų svarbiausia grožis

Kompanija Panasonic sukūrė robotą-kirpėją. Jis plauna plaukus šampūnu, drėkina juos kondicionieriumi ir išdžiovina. Tačiau kažin ar šis robotas pasirodys grožio salonuose, kadangi jis buvo sukurtas tam, kad palengvintų slaugių darbą ligoninėse ir senelių namuose. Bet vis tiek gana įdomu!

Rūpinimasis kitais – gero gyvenimo pagrindas

Greičiausiai šiuo Konfucijaus posakiu vadovavosi japonų kompanijų RTC ir TRI kūrėjai, gamindami robotą-slaugę Riba II. Pacientams, kurie negali vaikščioti, reikalinga nuolatinė pagalba. Robotas jiems padeda pakeisti gulėjimo padėtį, pakelia ir pasodina į invalido vežimėlį. Riba II korpusas aptrauktas specialia gumine medžiaga, kuri leidžia nustatyti kokia jėgą jam reikės panaudoti. Robotas Riba II yra labai malonios išvaizdos, todėl pacientai jo glėbyje jaučiasi labai jaukiai.

Stiprus ne tas, kuris nekrenta, o tas, kuris atsikelia

Kalifornijos universiteto studentui Austin’ui Whitney’ui po autokatastrofos buvo suparalyžuotos abi kojos. Sėdėdamas invalido vežimėlyje jis net nesvajojo, kad galės eiti į išleistuvių vakarėlį. Todėl norėdami jam padėti jo bendraklasiai ir dėstytojai sukūrė robotizuotą kojų egzoskeletą ir pavadino jį Austin’u. Jis susideda iš metalinių sąnarių, kurių viduje integruotos mikroschemos. Egzoskeletai jau senai naudojami žmonėms negalintiems judinti paralyžuotų kūno vietų, tačiau jie yra labai brangūs ir ne kiekvienas pacientas juos gali įsigyti. Draugų ir dėstytojų sukonstruoto robotizuoto skeleto dėka jaunuolis užlipo į sceną ir atsiėmė savo diplomą.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *