Robotika.lt

Gigantiškas robotas-dirižablis keliaus į stratosferą (Video)

Robotika.lt 1 liepos, 2014 Robotai mokslui
Oro robotas stebės mus iš ten, kur lėktuvai jau nebegali skraidyti, tačiau ir kur dar nėra orbitinių palydovų.

Kompanija Thales Alenia Space nusprendė savo kūrinį paleisti į 20 kilometrų aukštį. Jų oro robotas StratoBus, panašus į dirižablį, yra pranašesnis už orbitinius palydovus transliavimu, priežiūra ir navigacija. Robotizuotas dirižablis galės daryti plataus profilio nuotraukas ir bendrauti visomis telekomunikacijos rūšimis. Robotas StratoBus galės į stratosferą pakelti apie 180 kg įvairios aparatūros.

Pirmojo prototipo turėtume sulaukti maždaug po 5 metų. Roboto korpusas pagamintas iš anglies pluošto, jo ilgis – 92 metrai, diametras – apie 23 metrus. Dirižablis StratoBus veiks saulės baterijomis, kurios pačios „gaudys“ saulės spindulius, reaguodamos į oro permainas. Saulės energija galės suteikti jėgų dviem varikliams. Jie taip pat reguliuosis priklausomai nuo vėjo gūsių, kad dirižablis liktų kaboti savo vietoje. Taip pat iš robotizuoto dirižablio bus galima gauti didžiulius kiekius duomenų. Be to, StratoBus bus įmanoma transportuoti bet kada ir visur kur tik reikės.

Oro robotas StratoBus pastoviai bendraus su antžemine stotimi, kur galės suteikti pagalbą meteorologams ir atpažinti kylančias stichines nelaimes. Susekti gaisrą ar uragano trajektoriją bus gerokai paprasčiau. Kranto apsaugos tarnybos visada turės išsamius įvairių laivų ir naftos išsiliejimo jūroje žemėlapius. Ir tai dar ne viskas, ką ateityje galės daryti šitas autonominis įrenginys, pasižymintis išskirtinėmis telekomunikacijos ir stebėjimo savybėmis.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *