Аrgodesign kuria greitosios pagalbos droną
Atsitikus nelaimei, žmogui svarbi kiekviena sekundė. Pagal statistiką, per metus prarandama apie 1000 žmonių gyvybių dėl lėtos gelbėjimo institucijų reakcijos į nelaimės įvykius didžiausiuose miestuose. O ką daryti greitosios pagalbos automobiliui, kai nelaimė įvyksta kalnuotuose keliuose? Kaip pasiekti nelaimės ištiktą žmogų ir jį greitai atgabenti į ligoninę ? Dizainerių komanda Аrgodesign sugalvojo beprotišką idėją. Šiai užduočiai panaudoti droną, kuris galės atvykti į bet kokią nelaimės vietą ir nugabenti vieną nukentėjusįjį į gydymo įstaigą. Greitosios pagalbos bepilotis naudos GPS arba bus valdomas piloto, arba vieno ir kito kombinacija.
Kompaktiško dydžio ir EMT rinkinio dėka bepilotis galės nusileisti praktiškai bet kokioje vietoje. Jis stabilizuos paciento būklę, jį patalpins į jam skirtą kapsulę ir nugabens į ligoninę tolimesniam gydymui.
Pasak Аrgodesign įkūrėjo Marko Rolstono, ši koncepcija kol kas nėra pilnai patikrinta, tačiau bepiločiai galėtų puikiai atlikti savo darbą šioje srityje, o ne vien tik fotografuoti arba padėti kariams karinėse misijose.
Brangesnis už greitosios pagalbos automobilį, bet pigesnis už sraigtasparnį
Kaip kilo idėja sukurti tokį droną? Dizainerių komanda svarstė klausimą, kaip sveikatos apsaugos sistemos galėtų būti lengviau prieinamos. Iš pradžių, jie galvojo apie tai, kaip sukurti autonominį greitosios pagalbos automobilį. Tada kilo mintis apie bepiločius skraidančius aparatus.
Nugalėjo – dronai Vienas pilotas, galintis valdyti vieną droną, distanciniu būdu galėtų valdyti visą greitosios pagalbos būrį, o esant sudėtingoms sąlygoms, nutūpimui naudotų rankinį valdymą. Taip pat buvo svarstomas ir kainos klausimas: Rolstonas mano, kad itin lengvą droną galima pastatyti už vieną milijoną dolerių. Tai kelis kartus brangiau, nei autonominis greitosios pagalbos automobilis, tačiau vis tik pigiau, nei medicininis sraigtasparnis.
Pasak Rolston‘o, greitosios pagalbos bepiločio idėja ne tokia jau ir beprotiška. Dronai su kiekviena diena tampa vis populiaresni ir vis dažniau pasirodo mūsų padangėse. Autonominių automobilių vairuotojai ketina važinėtis gatvėmis jau nuo kitų metų. Tai kodėl nesuvienijus abiejų šių idėjų?
„Aš nenustebsiu, jei elektroniniame pašte sulauksime daugelio aeronautikos kompanijų laiškų, kuriuose bus rašoma: „Mes dirbame su panašiais projektais,“ – sako Аrgodesign įkūrėjas ir vadovas. Greitosios pagalbos bepilotis – tai inovacinis produktas: greičiau, pigiau, geriau!
Parengta pagal robotics.com.ua
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)