Robotika.lt

Аrgodesign kuria greitosios pagalbos droną

Robotika.lt 8 balandžio, 2015 Dronai Robotai medicinoje

Atsitikus nelaimei, žmogui svarbi kiekviena sekundė. Pagal statistiką, per metus prarandama apie 1000 žmonių gyvybių dėl lėtos gelbėjimo institucijų reakcijos į nelaimės įvykius didžiausiuose miestuose. O ką daryti greitosios pagalbos automobiliui, kai nelaimė įvyksta kalnuotuose keliuose? Kaip pasiekti nelaimės ištiktą žmogų ir jį greitai atgabenti į ligoninę ? Dizainerių komanda Аrgodesign sugalvojo beprotišką idėją. Šiai užduočiai panaudoti droną, kuris galės atvykti į bet kokią nelaimės vietą ir nugabenti vieną nukentėjusįjį į gydymo įstaigą. Greitosios pagalbos bepilotis naudos GPS arba bus valdomas piloto, arba vieno ir kito kombinacija.

Kompaktiško dydžio ir EMT rinkinio dėka bepilotis galės nusileisti praktiškai bet kokioje vietoje. Jis stabilizuos paciento būklę, jį patalpins į jam skirtą kapsulę ir nugabens į ligoninę tolimesniam gydymui.

Pasak Аrgodesign įkūrėjo Marko Rolstono, ši koncepcija kol kas nėra pilnai patikrinta, tačiau bepiločiai galėtų puikiai atlikti savo darbą šioje srityje, o ne vien tik fotografuoti arba padėti kariams karinėse misijose.

Brangesnis už greitosios pagalbos automobilį, bet pigesnis už sraigtasparnį

Kaip kilo idėja sukurti tokį droną? Dizainerių komanda svarstė klausimą, kaip sveikatos apsaugos sistemos galėtų būti lengviau prieinamos. Iš pradžių, jie galvojo apie tai, kaip sukurti autonominį greitosios pagalbos automobilį. Tada kilo mintis apie bepiločius skraidančius aparatus.

Nugalėjo – dronai Vienas pilotas, galintis valdyti vieną droną, distanciniu būdu galėtų valdyti visą greitosios pagalbos būrį, o esant sudėtingoms sąlygoms, nutūpimui naudotų rankinį valdymą. Taip pat buvo svarstomas ir kainos klausimas: Rolstonas mano, kad itin lengvą droną galima pastatyti už vieną milijoną dolerių. Tai kelis kartus brangiau, nei autonominis greitosios pagalbos automobilis, tačiau vis tik pigiau, nei medicininis sraigtasparnis.

Pasak Rolston‘o, greitosios pagalbos bepiločio idėja ne tokia jau ir beprotiška. Dronai su kiekviena diena tampa vis populiaresni ir vis dažniau pasirodo mūsų padangėse. Autonominių automobilių vairuotojai ketina važinėtis gatvėmis jau nuo kitų metų. Tai kodėl nesuvienijus abiejų šių idėjų?

„Aš nenustebsiu, jei elektroniniame pašte sulauksime daugelio aeronautikos kompanijų laiškų, kuriuose bus rašoma: „Mes dirbame su panašiais projektais,“ – sako Аrgodesign įkūrėjas ir vadovas. Greitosios pagalbos bepilotis – tai inovacinis produktas: greičiau, pigiau, geriau!


Parengta pagal robotics.com.uaFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *