Robotika.lt

Fantasia – robotizuotas įstaigų gidas

Robotika.lt 21 rugpjūčio, 2014 Pramoniniai robotai

Pietų Korėjos robotas, turintis romantišką vardą Fantasia yra ne pirmas šios šalies robototechnikos specialistų sukurtas informacinis robotas. Tačiau jo paskirtis kiek kitokia. Jo nesutiksite kokioje nors mokslo ar technikos institucijoje, verslo centre, muziejuje ar banke. Šis mechaninis automatizuotas gidas dirba Pietų Korėjos miesto Buncheon merijoje.

Robotas Fantasia bendrauja su lankytojais. Kai turi laisvo laiko demonstruoja prezentacinius filmukus ir skelbia išsamią informaciją apie kiekvieną merijos skyrių. Robotizuotas gidas gali palydėti žmogų iki lifto ir paaiškinti kur rasti jam reikalingą darbuotoją. Taip pat roboto Fantasia dėka, klientai gali susimokėti už automobilių stovėjimo aikštelę, kuri randasi prie merijos pastato.

Robotizuotas gidas Fantasia juda mobilia platforma iki 50 сm/s greičiu. Jo ūgis – 120 cm, svoris – 80 kg. Robotas veikia baterijų dėka, kurios veikia 8 valandas, t.y. pilną merijos darbuotojo dieną. Pietų Korėjos miesto Buncheon merija įsigijo robotą Fantasia vos už 26 tūkstančius dolerių arba 30 milijonų pietų korėjos vonų.

Robotas Fantasia yra vienas iš 15 vyriausybės plataus vartojimo robototechnikos projektų. Šią programą finansuoja Pietų Korėjos ekonomikos ministerija.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *