Robotika.lt

Geriausių šių metų robotinių dulkių siurblių TOP 8 (Video)

Robotika.lt 5 rugpjūčio, 2016 Namų robotai

Dulkių siurbimas – tai varginantis ir nuobodus užsiėmimas. Taigi kodėl jo nepatikėjus robotams? Šie robotiniai pagalbininkai, kurių kaina gali svyruoti nuo 100 iki 1000 eurų, padės jums sutaupyti daug brangaus laiko. Tačiau parduotuvėse gausėjant robotinių siurblių asortimentui ir jų technologijoms vis tobulėjant, sunku išsirinkti, kuris aparatas geriausiai patenkins jūsų poreikius. Portalas Tomsguide.com sudarė geriausių šiuo metu rinkoje esančių arba netrukus pasirodysiančių siurblių „topą”.

Prieš perkant robotinį siurblį, svarbus žinoti, kokiems valymo darbams jį naudosite – vien dulkių siurbimui ar ir stambesnių šiukšlių surinkimui. Ar norite, kad robotinis pagalbininkas tik siurbtų, ar jums taip pat reikia ir drėgno valymo funkcijos? Taip pat būtina atkreipti dėmesį dulkių surikimo indo dydį (jis nulems, kaip dažnai reikės jį ištuštinti) bei filtravimo sistemų pajėgumus, ypač jei jus kamuoja alergijos.

Žemiau pateikiamas geriausių robotinių dulkių siurblių top aštuonetukas. Taip pat pabrėžiami jų trūkumai bei privalumai, atsižvelgiant į vartotojų išsakytus pastebėjimus. Sąrašo robotų eiliškumas – atsitiktinis, robotai pasižymi gan skirtingais pranašumais, todėl, kuris iš jų iš ties yra vertas pirmosios vietos, pasakyti gali tik patys vartotojai.

iRobot Roomba 880

Žodis „Roomba“, tapo kone robotinio dulkių siurblio sinonimu ir tam yra svarių priežasčių. Viena jų – itin aukšta Roomba siurblių kokybė. Kompanijos iRobot sukurtas Roomba 880 modelis savyje sujungia pažangiausias siurbimo ir autonominės navigacijos technologijas. Siurblyje įrengtas HEPA filtras, o tai reiškia, kad surenkamos net už žmogaus plauko storį smulkesnės dalelės.

Naudojantis nuotoliniu valdymu, galima pasirinkti daugybę jau iš anksto užprogramuotų valymo režimų, pakeisti juos valymo metu arba pačiam perimti roboto kontrolę. Prie Roomba 880 roboto taip pat pridedami du įtaisai, vadinami švyturiais. Jų pagalba padėsite robotui orientuotis patalpose arba neleisite robotui patekti į tam tikras pasirinktas teritorijas.

Privalumai. Vartotojai itin džiaugiasi tuo, kad robotas puikiai veikia kone ant bet kokio paviršiaus. Taip pat Roomba 880 reikalauja itin mažai priežiūros. Tai puikus aparatas užimtiems ir savo laiką tausojantiems žmonėms. Dėl savo itin pažangių filtravimo sistemų, robotas laikomas vienu geriausiu pagalbininku alergijas turintiems žmonėms.

Trūkumui. Vartotojams patinka, kad robotas sugeba pats įsikrauti, tačiau Roomba 880 baterija greitai išsenka. Taip pat robotui siurbiant stambesnius objektus, jis kartais užsikemša, todėl tenka jį atidaryti ir ranka pašalinti kliuvinius.

Neato Botvac 85

https://www.youtube.com/watch?v=5owrJfZxcvk

Naujausias Neato kompanijos gaminys Botvac 85 – tai galingas robotas, kuris specialiai kurtas gyvūnų plaukų rinkimui. Siurblys aprūpintas dideliais šepetėliais ir mentėmis, padedančiomis iš kilimų pašalinti plaukus ir kitas smulkias daleles. Taip pat ji turi ne vieną, o net tris filtrus. Robotas naviguojasi lazerine sistema, kuri sukuria kambario žemėlapį, padedantį kruopščiai išvalyti kiekvieną namų kampą.

Privalumai. Vartotojams itin patinka šio roboto kaina, kuri kur kas priimtinesnė nei konkurentų siūlomų produktų. Robotas giriamas už tai, kad gali iš naujo pradėti siurbimą, nuo tos pačios vietos, kurią siurbė prieš tai.

Trūkumai. Vienas didžiausių šio robotų trūkumų, tai jog jam sunkiai sekasi nuo lygaus paviršiaus „perlipti“ ant kilimo. Taip pat jam gan sunkiai sekasi dorotis su ilgais plaukais.

Moneual RYDIS H68 Pro

Robotas puikiai tiks kietmedžio grindims, nes jame įtaisytos sauso ir šlapio valymo sistemos, o taip pat ir siurbimo funkcijos. RYDIS net geba vienu metu valyti ir siurbti. Siurblys pripildomas vandeniu, kuriuo drėkina savo valymo šluostes. Kaip ir kiti robotiniai siurbliai, RYDIS pasižymi dideliu švarinimo režimų pasirinkimu – nuo paprasto siurbimo iki „dvigubo giluminio valymo“. Taip galėsite pasirinkti geriausią valymo būdą bet kokiam paviršiui.

Privalumai. Šis siurblys giriamas už savo hibridines valymo sistemas bei daugybės skirtingų siurbimo režimų pasirinkimo galimybę. Vartotojams itin patinka Moneual Rydis H68 Pro valymo šluosčių veikimas.

Trūkumai. Vartojai skundžiasi, kad šio siurblio priekiniai šepetėliai dažnai apsineša plaukais. Taip pat minima, jog susidūrus su siurblio valdymo problemomis ar iškilus klausimams, sunku rasti reikiamos informacijos.

Infinuvo CleanMate QQ-2 BASIC

Tai geriausias robotinis siurblys, kokį tik galite įsigyti už mažiau nei 150 eurų. Be siurbimo sistemos Infinuvo CleanMate QQ-2 BASIC taip pat turi ir UV šviesos lempas, naikinančias bakterijas, mikrobus ir alergenus. Siurblys itin žemas, todėl nesunkiai palys po stalais, lovomis ar kitais baldais.

Tiesa, žema roboto kaina reiškia, jog prie jo nepridedama automatinė baterijos įkrovimo sistema.

Privalumai. Vartojai džiaugiasi patrauklia roboto kaina, už kurią gausite visas pagrindines robotinio dulkių siurblių funkcijas. Taip pat Ifinuvo siurblys giriamas už tai, kaip puikiai „siurbliuoja“ plytelėmis išklotas grindis.

Trūkumai. Žemas roboto profilis taip pat reiškia, jog jis nesunkiai gali užstrigti palindęs po spinta ar kitu baldu. Taip pat robotas nepasižymi ilgu baterijos veikimu.

Roomba 980

Šis „debesies“ sistemos  robotas turi nuosavą iOS operacinės sistemos programėlę, kurios pagalba galėsite pasirinkti siurbimo režimus bei keisti siurblio darbo parametrus. 980 modelis jaučia, kada atsitrenks į kliūti ir sugeba išvengti rimtų susidūrimų. Taip pat jis dvigubai galingesnis už savo pirmtakus. Jeigu siurblio baterija išsenka, kurios paprastai užtenka 2 valandų veikimui, jis automatiškai grįžtą į įkrovimo stotelę.

Privalumai. Tai tiesiog geresnė Roomba 880 robotinio siurblio versija. Vartojai džiaugiasi puikias 980 modelio siurbimo rezultatais. Robotas nuostabiai darbuojasi tiek su purvu, tiek su plaukais.

Trūkumai. Roboto baterijos veikimo laikas gan trumpas. Taip pat vartotojai skundžiasi ne visada tikslia roboto navigacine sistema bei prasta išmaniesiems telefonams skirta valdymo programėle.

iRobot Braava Jet

https://www.youtube.com/watch?v=zxM1vWY663k

Tai mažiausias ir pigiausias iRobot kompanijos robotinis siurblys. Braava Jet sukurtas skysčių bei purvo šalinimui nuo kietmedžio grindų bei vonios ir virtuvės švarinimui. Robotas automatiškai gali persiorientuoti į sausą, drėgną ar šlapią valymo režimą.

Privalumai. Vartotojams patinka šio roboto ilgas baterijos veikimo laikas bei tai, kad jis geba automatiškai nutraukti drėgno ar šlapio valymo režimą, užvažiavęs ant kilimo ar kito drėgmei neatsparaus paviršiaus. Tai puikiausias kainos ir kokybės derinys, ieškantiems siurblio kietiems paviršiams.

Trūkumai. Vienas didžiausių nusiskundimų – tai kad roboto veikimui sutrikus, šis tiesiog ima pypsėti taip perspėdamas vartotoją apie iškilusią problemą. Įspėjamosios žinutės roboto ekrane būtų kur kas patogesnės. Taip pat robote negalėsite naudoti savo pasirinktų valymo priemonių.

Neato Botvac Connected

Robotas valdomas išmaniąja programėle, skirta Android ir iOS operacinės sistemos telefonams. Jos dėka galėsite iš anksto suplanuoti siurblio darbo grafiką bei netgi realiuoju laiku perimti jo valdymą. Botvac turi du valymo režimus ir filtrą, kuris sulaiko net 0,3 mikronų dydžio daleles. Lazerinis jutiklis sudaro patalpų žemėlapius, kurie padeda robotui efektyviai naviguotis. Baterijai išsekus, Botvac automatiškai sugrįš į įkrovimo stotele ir toliau tęs darbus toje pačioje vietoje, kurioje ir baigė siurbti.

Privalumai. Vartotojams kone labiausiai patinka šio roboto išmanioji valdymo programėlė, o ypač funkcija visiškai perimti jo kontrolę. Norint kruopščiai išvalyti namus, su Botvac pagalba net nereikia pakilti nuo sofos.

Trūkumai. Vartojai skundžiasi, kad autonominiu režimu veikiantis robotas dažnai užstringa tarp baldų ir kartais „pasimeta“ sudėtingose ir naujose aplinkose. Todėl robotą tenka prižiūrėti, o tai ne itin puiki ypatybė, kai norima užsiimti kita veikla.

Dyson 360 Eye

https://www.youtube.com/watch?v=0qo-ZXw2k-4

Šis Dyson Cyclone siurbimo technologija aprūpintas robotas pasižymi dideliu pajėgumu. Taip pat ir nemenka kaina. 360 Eye modelis gan aukšto korpuso, todėl jam nelengva palysti po baldais. Siurblyje įtaisyta 360 laipsnių kampu vaizdus fiksuojanti kamera, kurios dėka robotas orientuojasi aplinkoje. Ja fiksuojamus vaizdus galima peržiūrėti išmaniąja programėle savo telefone. Deja roboto baterija išsenka per maždaug 45 minutes.

Privalumai. Didžiausi roboto pliusai, tai galinga siurbimo sistema, leidžianti tinkamai išvalyti bet kokius paviršius, bei patogi išmaniesiems telefonams skirta valdymo programėlė.

Trūkumai. Robotas sunkiai juda ankštose erdvėse. Taip pat baterijos veikimo laikas galėtų būti kur kas ilgesnis.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *