Robotika.lt

Skraidantys robotai gelbės gyvybes Alpėse (Video)

Robotika.lt 21 spalio, 2014 Dronai Robotai ir žmonės

Tventės universiteto (TU) mokslininkai kuria skraidantį robotą, skirtą į nelaimes kalnuose patekusių žmonių gelbėjimui.  Tai SHERPA projekto dalis, kurio metu siekiama sukurti vieningą paieškos ir gelbėjimo sistemą, kurią sudarytų žmonės, žemės robotai (,,roveriai“) ir skraidantys robotai. Šią savaitę SHERPA atstovai susitiks Tventėje apibendrinti gautų rezultatų ir išbandyti šią gelbėjimo sistemą.

Mokslinių inovacijų ir naujovių dėka, robotai vis dažniau perkeliami iš jiems įprastinių erdvių. Dabar robotika bus pritaikyta ekstremaliosiose Alpėse. SHERPA projekto robotai padės gelbėtojams įvairių nelaimių metu, pavyzdžiui, įvykus sniego griūčiai.

Žmonės ir robotai dirba kartu

SHERPA projektas unikalus tuo, jog jame stengiamasi sujungti žmogaus ir robotų gebėjimus. Didžiausias dėmesys, kuriant robotus gelbėtojus, buvo skirtas jų autonomiškumui, gebėjimui pažinti aplinką, strateginio bendradarbiavimo su žmonėmis tobulinimui. Planuojama, jog robotinė gelbėjimo sistema bus išplėtota visoje Italijai priklausančioje Alpių kalnų teritorijoje.

Tventės robotinė ranka

TU kartu su kitais partneriais iš Robotikos ir Mechatronikos grupės, šiuo metu dirba ties robotų mechaniniu dizainu, valdymo mechanizmais, bei robotinės rankos tobulinimu. Ši robotinė ranka, kuri bus primontuota ant antžeminių, roveriais vadinamų robotų, gebės vykdyti įvairias funkcijas. Viena jų, gebėjimas „pagauti“ ore skrendantį droną, bei prijungti skraidantį aparatą prie įkroviklio. Ranka itin atspari smūgiams ir vibracijai.

Įranga žmonėms

Siekiant gelbėtojams suteikti visas technologines galimybes, jie bus aprūpinti įvairiais jutikliais bei nešiojama technine įranga. To taip pat imasi Tventės Universiteto komanda. Kuriant įrangą, siekiama, kad ji leistų gelbėtojams greitai suvokti, kas vyksta bei adekvačiai reaguoti į pavojingas situacijas, patiems net nekeliant kojų į pavojų keliančias teritorijas. Jutikliai matuos įvairius roboto dinaminius parametrus, pavyzdžiui, roboto greitį ir jo poziciją. Dėl robotuose pritaikytų aplinkos pažinimo logaritmų, robotas ir žmogus galės drauge ieškoti nukentėjusiųjų ir koordinuotai derinti bendrus veiksmus.


Parengta pagal „ScienceDaily.com” ir Tventės Universiteto skelbiamą informaciją



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *