Robotika.lt

Panasonic patobulino robotą–kurjerį, dirbantį ligoninėse

Robotika.lt 26 birželio, 2014 Robotai medicinoje
Japonų organizacija Panasonic Corporation patobulino robotus–kurjerius – autonominius mechanizmus, vykdančius užduotis ligoninės aptarnavimo srityje. Modernūs robotai, pavadinimu Hospi, pamažu integruojami į medicinos sritį. Manoma, jog šių robotų, padedančių ligoninės personalui pacientų priežiūros aspektais, paklausa ateityje tik didės.

Panasonic patobulino robotą–kurjerį, dirbantį ligoninėse 3

Dinamiški Hospi robotai yra savarankiški krovininiai konteineriai, suprojektuoti taip, kad galėtų transportuoti nedidelius siuntinius iš taško A į tašką B. Vienas elementariausių kelionės maršrutų – vaistų atgabenimas iš vaistinės į ligoninę. Taip pat šie robotai gali pagelbėti mėginių ar kitų medicinos įrankių pristatymo į tam tikras vietas atvejais.
Robotai veikia pagal modernią, autonominę navigacinę sistemą, kuri leidžia Hospi kurjeriui planuoti maršrutą, pagal iš anksto integruotą pastato ar kelionės žemėlapį, o pažangūs bortiniai davikliai, atsiradus kliūčiai kelyje (pvz., invalido vėžimėlis), robotui–kurjeriui suteikia galimybę greitai ir lengvai pakeisti judėjimo kryptį.

Panasonic patobulino robotą–kurjerį, dirbantį ligoninėse 2

Hospi robotų viziją Panasonic kompanija subrandino 2004 metais, o praskriejus dešimtmečiui pristatė naują ir inovatyvią versiją, vertą ne tik dėmesio bei palankių ateities prognozių, bet ir pakankamai tobulą ir patikimą konkrečiam darbui ligoninėje. Šiuo metu penki Hospi robotai–kurjeriai yra integruoti į Matsushita memorialinę ligoninę (angl. Matsushita Memorial Hospital), esančia Japonijoje. Teigiama, kad robotai darbo našumą vaistų, įvairių medicinos priemonių ir pan. pergabenimo srityje pagerino 30 %.
Modernus Hospi robotas kainuoja šimtą tūkstančių dolerių, tačiau į šią sumą neįskaičiuojamas bendros infrastruktūros įgalinimas, galintis kainuoti kelis šimtus tūkstančių dolerių.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *