Robotika.lt

Šiauliuose darbuotojus pakeitė robotai: personalo vis dar ieškoma

Delfi.lt 7 balandžio, 2015 Pramoniniai robotai

Šiemet Šiauliuose atidarytoje „ROL/Statga“ gamykloje kai kuriuos darbuotojus pakeitė robotai: dalis darbininkų nebedirba detalių suvirinimo ir surinkimo skyriuose. Tačiau suvirintojų stygius niekur nedingo, įmonė ieško šios srities profesionalų.

Šiaulių industriniame parke atidarytos „ROL/Statga“ gamyklos vadovas Rytis Dijokas pasakoja, kad įmonėje iš daugiau nei 320 darbuotojų 85 proc. dirba gamyboje.

Nors dalį darbininkų pakeitė naujai įrengti robotai, R. Dijokas dėsto, kad profesionaliems suvirintojams bei šlifuotojams ir dabar yra darbo vietų.

„Mes ieškome suvirintojų, šlifuotojų, kurie gali dirbti profesionaliai ir skaityti brėžinius, elgtis kūrybiškai. Šį procesą organizuoti tradiciškai yra viena, o į jį pasižiūrėti naujai yra sudėtingiau“, – kalbėjo R. Dijokas.

Įmonė gamina keičiamo aukščio stalus, prekybinę įrangą ir nepriklausomai nuo to, koks gaminys ruošiamas, pirmiausiai yra apdorojami metaliniai vamzdžiai. Iš jų pjaunamos konstrukcijos, kurios virinamos, lankstomos, dažomos, šlifuojamos ir surenkamos su kitais elementais, pavyzdžiui, medžiu, akmeniu, stiklu, audiniais.

Ką veikia robotai

Robotai gamykloje dirba keliose vietose, nes metalo apdirbimo procesas vyksta nepertraukiama eiga, kad nereikėtų gaišti laiko kraunant ar perkeliant detales.

„Vienu metu detalės patenka į suvirinimo robotus, kurių veikimo principas yra toks: vienoje pusėje stovi robotas ir virina detales, o kitoje pusėje operatorius tiksliai įtvirtina naujas detales. Kai robotas gauna signalą, kad nesuvirintos detalės užfiksuotos, stalas su jomis apsisuka ir ruošiniai patenka pas robotą, o operatorius tuo metu įtvirtina naujus ruošinius“, – papasakojo įmonės vadovas.

Jis skaičiuoja, kad suvirinimo srityje dabar dirba 7 robotai, be to, robotai dirba ir surinkėjais.

„Robotai pakeičia žmonių darbo jėgą, bet tik rutininį darbą „imti – dėti“. Toks darbas nereikalauja žinių ar didelių gebėjimų“, – mano R. Dijokas.

Motyvuoja lojalumo priedais

Pašnekovas priduria, kad išsilavinusių ir gabių darbuotojų reikia nuolat. Dėl to įmonė yra įdiegusi kelias motyvacijos sistemas darbuotojams, pavyzdžiui, įmonės senbuviams mokamas lojalumo priedas.

„Mes stengiamės, kad mūsų atlyginimai būtų konkurencingi, o darbuotojai jaustųsi vertinami. Pavyzdžiui, žmogus už kiekvienus įmonėje išdirbtus metus gauna priedą. Tas, kas įmonėje dirba penkerius metus, uždirba daugiau nei iš rinkos atėjęs naujokas“, – kalbėjo R. Dijokas.

Įmonėje yra ir drausminančių priedų, pavyzdžiui, lankomumo priedas.

„Lankomumo priedas yra mokamo atlyginimo dalis: mokame tik „baltus“ atlyginimus ir kurį laiką turėjome darbuotojų, kurie tuo naudodavosi: sąrašuose žmogų turime, bet praktiškai net nežinome, kas jis. Būdavo taip, kad asmuo ateina, dirba 2 dienas ir po to mėnesį jo darbe nėra, nors jis turi daktaro pažymą ir vaikšto po miestą. Mes nusprendėme tokių žmonių nebausti, bet padaryti priedą tiems, kurie ateina į darbą. Tokio sprendimo tikslas, kad padalinių vadovams, kuriems reikia organizuoti darbą, būtų darbuotojų, kurie tuos darbus vykdys“, – mano R. Dijokas.

Pasak jo, motyvacinių priemonių yra ir daugiau, pavyzdžiui, pardavimų skyriaus darbuotojams.

Koks įmonėje vidutinis darbo užmokestis, R. Dijokas neatskleidžia.

DELFI skelbė, kad Šiaulių industriniame parke atidaryta nauja „ROL Group“ gamykla ir administracijos patalpos. Jos įrengtos pagal skandinavišką pavyzdį.

2014 m. apyvarta siekė 140 mln. litų be PVM, įmonė eksportuoja 96 proc. produkcijos.

Vieni didžiausių įmonės klientų yra baldų prekybos „Ikea“, drabužių „H&M“, taip pat šios gamyklos produkciją yra įsigijęs „Benu“ vaistinių tinklas („Phoenix group“), „Marks&Spencer”, „ICA“, „Martela“, „EFG“, „KNOLL“.

Įmonė „Statga“ savo veiklą pradėjo 1999 m., gamindama ir rinkai tiekdama laiptus, turėklus, atitvarus, „gyvatukus“ ir kitus gaminius iš nerūdijančio plieno. „ROL International“ tuo metu buvo vienas iš svarbių klientų. 2006 m. „Statga“ buvo pasiūlyta tapti „ROL“ grupės nariu.

Straipsnio autorė – Erika Fuks


delfi-main



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *