Robotika.lt

Robotas keliauja autostopu po Vokietiją (Video)

Robotika.lt 16 vasario, 2015 Robotai ir žmonės

Prieš kelias dienas kalbantis robotas pradėjo savo kelionę Vokietijoje.  Jo tikslas aplankyti tokias Vokietijos garsias vietas kaip Neuschwansteino pilis, Berlynas bei Sylto sala Šiaurės jūroje, praneša naujienų portalas DW.de. Praėjusią vasarą šis robotas autostopu nukeliavo 6000 kilometrų Kanadoje.

„hitchBOT“ – toks šio roboto vardas – gali pasigirti tiek didele „autostopo“ patirtimi, tiek milžinišku populiarumu. Milijonai fanų sekė jo 26 dienas trukusius nuotykius Kanadoje. Dabar robotas pradėjo savo naująjį 10 dienų žygį Bavarijos autobanuose šalia Miuncheno. Tiesa, robotui kelyje prireiks žmonių pagalbos. hitchBOT nesugeba savarankiškai judėti, todėl automobilių vairuotojams teks šį aštuonis kilogramus sveriantį komišką padarą patiems įsodinti į savo transporto priemonę. Robotas maždaug šešiamečio vaiko dydžio, o jo kūnas primena statinę. Jo iš putos pagamintos kojos įautos į geltonus guminius batus, o ant galvos užmaukšlintas šiukšlių konteinerio dangtis.

Roboto vokiečių kalbos įgūdžiai nėra tobuli, tačiau jis žino būtiniausius žodžius ir posakius, kurių gali prireikti keliaujant autostopu. Taip pat jis gali taukšti nesustodamas apie savo pomėgius – futbolą, ledo ritulį, kulinariją bei keliones.

Roboto viešnagės Vokietijoje tikslai yra aiškūs. Neuschwansteino pilyje jis apsilankys sosto menėje, o Kelne šoks į Rose Monday traukinį. Berlyne roboto laukia oficialus Kanados ambasados priėmimas miesto Bradenburgo Vartuose.

Kokia roboto kelionės prasmė? Jo kūrėjai, Davidas Harris Smithas ir Frauke Zeller tikisi, jog šis projektas padės paskatinti bendravimą tarp žmogaus ir roboto. Florianas Röhrbeinas, kompiuterijos ekspertas iš Miuncheno Technikos Universiteto teigė, jog eksperimentas įdomus ne dėl techninių, o dėl savo socialinių rezultatų. Anot mokslininko hitchBOT gali padėti sumažinti nepasitikėjimą robotais. Yra gausybė sričių, kur galima pritaikyti robotus, pavyzdžiui, slaugoje – nors tai ir gali reikšti žmogiškojo personalo sumažinimą. Šis eksperimentas puikus būdas geriau suprasti, kaip žmonės reaguoja į bendravimą su robotu.

Po hitchBOT kelionės mokslininkai žada išanalizuoti žygio metu surinktus duomenis, kad būtų nustatyta, kur robotas pasitiktas svetingiau – Kanadoje ar Vokietijoje. Kanadiečiai robotą į savo automobilį sutiko įsisodinti 19 kartų.

Naujienas apie roboto nuotykius bei įveiktą kelią galite sekti jam skirtame puslapyje hitchbot.me. Robotas taip pat turi netgi nuosavas paskyras Facebook, Twiter bei Instagram socialiniuose tinkluose.


Parengta pagal dw.de



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *