Robotika.lt

Robo Raven – saulės energija varomas skraidantis robotas

Robotika.lt 25 spalio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Maži paukščius primenantys robotai rodo daug žadančius rezultatus – ypač tai aktualu aplinkosaugos ir gamtos stebėsenos darbus atliekantiems specialistams. Tačiau vienas iš probleminių tokio tipo robotų aspektų – tai kiek laiko toks aparatas sugeba išbūti ore. Dėl mažo robotinio paukščio svorio ir menko dydžio, jis geba su savimi gabenti tik nedidelę bateriją, kurios veikimo laikas tėra kelios minutės.

Maryland‘o Universiteto profesoriai S.K. Gupta ir Hugh‘as Bruck‘as bei jų studentai iš Maryland‘o Robotikos Centro dirba ties technologija, kuri leis robotams ilgiau išsilaikyti ore ir įkrauti savo elementus nuotoliniu būdu, be jokių elektros jungčių. Clark‘o Inžinerijos Mokyklos komanda sukūrė ir pademonstravo naująją Robo Raven (liet. Robo Varnas) versiją – mikro oro transporto priemonę (angl. MAV) su sparnuose įmontuotomis saulės elementų plokštėmis.

Nors saulės baterijos kol kas nesukuria užtektinai energijos, kad Robo Raven gebėtų skristi (sukuriama tik maždaug 3,6 vato, kai tuo tarpu roboto skrydžiui reikalingi 30 vatų), tačiau jie veiksmingai įkrauna roboto elementus, šiam esant stacionarioje pozicijoje.

Gupta pažymi, jog kūrėjų komanda ateityje į Robo Raven žvelgia kaip į savarankišką „toli nuo civilizacijos“ funkcionuojantį aparatą, kuris galės atlikti ilgos trukmės misijas bei pats save „pamaitinti“.

Robo Raven

Kadangi Robo Raven turi pakankamai didelius sparnus, kūrėjai nusprendė saulės elementus įterpti tiesiogiai į juos. Surinktoji saulės energija tuomet perduodama į Robo Raven elementus.

„Šie nauji daugiafunkciniai sparnai suformuos ateities skraidančius robotinius paukščius, leisdami jiems skristi ilgiau, toliau ir savarankiškiau, nes reikalingą energiją robotai gebės gauti tiesiogiai iš Saulės šviesos,“ – teigė Mechanininės Inžinerijos doktorantūros studentas Luke‘as Roberts‘as, vienas iš Robo Raven projekto komandos narių.

Sparnuose naudojama lanksti saulės elementų medžiaga skiriasi nuo medžiagos naudotos panašiuose projektuose. Tai reiškė, kad komandai reikėjo iš esmės kurti naujus sparnus bei išrasti naują jų gamybos procesą.

„Mums dar reikia padaryti ženklius patobulinimus saulės elementų efektyvume ir roboto elementų talpoje, norit Robo Ravent padaryti panašų į tikrą paukštį,“ – teigė Gupta. „Tačiau gera naujiena ta, kad dabartinė Robo Raven versija geba skristi naudodama saulės elementų ir baterijos kombinaciją. Dabar kai mes peržengėme šį žingsnį, įdiegti naujesnes, efektyvesnes technologijas, turėtų būti reliatyviai paprasta.“

Gupta su skraidančiais sparnuotais robotais dirba jau didžiąją dešimtmečio dalį. Jo komanda sėkmingai pademonstravo plasnojančių skraidyklių veikimą 2007-aisiais. Robo Raven, pirmasis plasnojantis MAV su programuojamais sparnais buvo pristatytas šį pavasarį.

Originalus straipsnis:

http://phys.org/news/2013-10-robo-raven-robotic-bird-harvests.html



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *