Robotika.lt

Pirmasis robotas astronautas grįžo į Žemę

Robotika.lt 25 kovo, 2015 Dirbtinis intelektas Robotai humanoidai Robotai mokslui

Robotas astronautas Kirobo užbaigė savo 18 mėnesių trukusią misiją Tarptautinėje Kosminėje Stotyje ir jau grįžo į Žemę, kur jo laukia nauja užduotis – palaikyti draugiją žmonėms.

„Kibo Roboto Projektas” prieš trejus metus buvo pradėtas vykdyti Japonijoje, tikintis kad jo metu sukurtais robotais bus galima geriau suprasti santykius tarp žmonių ir robotų. Galiausiai, remiantis gautaisiais tyrimų duomenimis, tikimasi sukurti tobulą robotą kompanioną izoliacijoje gyvenantiems žmonėms.

Šis projektas, tai dar kito gigantiškesnio projekto dalis. Anot vyriausiojo kompanijos Dentsu robotikos dizainerio Yorichika Nishijimos, pagrindinis jo tikslas, sukurti robotus, kurie galėtų palaikyti žmogų bei sukurti aplinką, kurioje robotai bei žmonės galėtų būti vieni šalia kito. Pasak specialisto, robotai į žmonių gyvenimus įsiverš per ateinančius 5-10 metų, ypač kai sukuriama vis daugiau robotų, skirtų senyvų žmonių priežiūrai.

Robotai Marse

„Kibo Roboto Projektas” prasidėjo, ėmus bendradarbiauti Tokijo Universitetui bei kompanijoms Toyota, Robo Garage ir Dentsu.

Jo rezultatas – sukurti du identiški humanodiniai robotai, Kirobo ir Mirata. Abu jie geba atpažinti balsus bei veidus, taip pat turi kalbos precesavimo sistemą. Tai leidžia robotams suprasti žmones ir su jais komunikuoti.

Po eilės bandymų bei eksperimentų, vienas iš robotų buvo pasiųstas prisidėti prie kompanijos astronautui Wakata Koichi ir kartu su juo keliauti į Tarptautinę Kosminę Stotį.

Kosminėje stotyje robotas astronautas turėjo progą stebėti kai kurias astronautų vykdomas operacijas. Tiesa, jo kompaniono rolė buvo apribotą iki trumpų pašnekesių su Wakate. Tikimasi, jog dirbtinio intelekto technologijoms tobulėjant, tokio tipo robotai bus naudojami ir kitose ilgalaikėse kosminėse misijose.

Robotas galėtų būti kur kas naudingesnis ilgojo nuotolio misijose, pavyzdžiui, kelionėje į Marsą. Kosminių kelionių metu kartais nutinka taip, kad astronautai praranda ryšį su Žeme. Tokiu atveju žmogui būtinas kompanionas arba draugas, su kuriuo jis galėtų pasikalbėti.


Parengta pagal ibtimes.co.in



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *