Robotika.lt

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną? (Video)

Robotika.lt 1 rugsėjo, 2014 Pramoniniai robotai Robotai humanoidai

Kiekvieną dieną visame pasaulyje atsidaro tūkstančiai naujų maitinimo įstaigų, prekybos centrų, kavinių, viešbučių. Tačiau aptarnavimo ir paslaugų srityje vieni pelningiausių yra restoranai. Kur slypi jų paslaptis? Sėkmingų restoranų valdytojai turi tik vieną atsakymą: tinkamai realizuoti savo idėją. Restorane turi būti tiekiamas ne tik kokybiškas ir skanus maistas, bet ir turi būti sukurta maloni aplinka, kad žmonės galėtų atsipalaiduoti ir pailsėti po sunkios darbo dienos.

Kad klientai norėtų apsilankyti jūsų restorane, pirmiausia, jis turi būti pastatytas patogioje vietoje, antra, žmogų turi patraukti jo dizainas, aptarnavimas ir be abejo, virtuvė. Šiais laikais žmogaus fantazijos neribotos. Todėl daugelis restoranų visame pasaulyje turi kažkokį išskirtinį savo bruožą, kuriuo ir pritraukia klientus.

Turbūt nerasite nei vienos maitinimo įstaigos, kurioje nebūtų naudojamos šiuolaikinės technologijos. Ir nenuostabu, kad robototechnika vis labiau skverbiasi į šią sritį.

Europos Sąjungos šalių gyventojai, ko gero, restoranuose robotų kol kas nesutiko. Tačiau tokios šalys kaip Japonija, Kinija, Tailandas ir Korėja kuo puikiausiai naudojasi robotizuotų mašinų paslaugomis. Jau keletą metų daugelyje rytų šalių restoranuose dirba robotai-administratoriai, robotai-virėjai, robotai-padavėjai, robotai-valytojai ir daugelis kitų robotizuotų mašinų. Visi robotai dirba labai efektyviai, kadangi kiekvienas jų yra užprogramuotas atlikti tik savo darbą. Todėl tokiuose restoranuose, kur dirba robotizuotos mašinos, darbas vyksta greitai ir kokybiškai.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną

Kol kas pakeisti viso restorano personalo robotais neįmanoma. Tačiau, jei restoranų savininkai įsigytų keletą originalių automatizuotų įrenginių, tai tikrai palengvintų darbuotojų krūvį, ir gal net pritrauktų daugiau klientų. Turbūt visi puikiai žino, kad gerai parinktas personalas – vizitinė restorano kortelė. Tarkim, norint aptarnauti 200 sėdimų vietų restoraną, reikia pasamdyti maždaug 30-50 žmonių. Proporcijos būtų tokios: virtuvės šefai ir administratoriai – 15%, padavėjai ir barmenai – 50-55%, pagalbinis virtuvės personalas – 25-30%. Tai parodo, kad personalo išlaidos nemažos. Be to, darbuotojams reikia kas mėnesį mokėti atlyginimus, sveikatos draudimą, atostogas, priedus už gerai atliktą darbą ir panašiai.

Taip pat, restoranams nuolatos reikalingos pajamos maisto produktams įsigyti. O kaip žinome, maisto kainos didelės ir nenustoja augti. Jei restoranų patiekalų kainos bus didelės, nebus lankytojų. Todėl reikia labai gerai išmanyti visas maisto pramonės ir įstaigų verslo subtilybes.

Žinoma, robotų kainos dabartiniais laikais gana didelės, tačiau jei turite verslininko gyslelę ir sugebate protingai valdyti, patikėkite, robotizuotų mašinų išlaidos tikrai atsipirks su kaupu.

Susipažinkite su robotizuotų mašinų personalu ir pradėkite įgyvendinti savo svajonę – robotizuotą restoraną.

Robotai-virėjai

Pradėkite nuo virtuvės. Robotai-virėjai atliks savo darbą greitai, tiksliai ir kokybiškai. Šiais laikais yra sukurta daug robotizuotų indų plovėjų, mechaninių virtuvės pagalbininkų, virtuvinės įrangos ir netgi robotų-virėjų. Šie robotizuoti prietaisai jau naudojami kai kurių Japonijos, Kinijos ir Tailando miestų restoranuose. Pavyzdžiui, viename restorane naudojamas 3D printeris Cornucopia Food Printer, kuris spausdina maistą, sumaišo ingredientus pagal receptus, kurie yra užfiksuoti jo atmintyje.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 1

Taip pat yra ir tokių kulinarinių mašinų, kurios atlieka kelias funkcijas iš karto. Pavyzdžiui, Taivano kompanijos Anko kulinarinės robotizuotos mašinos gali gaminti patiekalus iš bet kokių ingredientų: tešlos, mėsos, žuvies, ryžių ir daržovių. Šie automatizuoti įrenginiai gali pagaminti geros kokybės didelius kiekius maisto. Tarkim, viena mašina gali iškepti maždaug 3000 ypatingai plonų blynų su dideliu kiekiu uogienės. Tokią robotizuotą mašiną galima įsigyti už 30 000 tūkstančių dolerių.

Žinoma, pačiu įdomiausiu atradimu visame pasaulyje laikomi daugiafunkciniai robotai-virėjai. Pavyzdžiui, robotas-virėjas Iber Gourmet. Jis ne tik pjausto, mala, kočioja, kapoja, maišo, minko tešlą, bet ir gali paruošti pačius įvairiausius karštus ir šaltus patiekalus. Rusijoje tokį prietaisą galima įsigyti už 400 eurų. Kaina tikrai nedidelė, atsižvelgiant į tai, kad jis atlieka daug funkcijų, sunaudoja nedaug energijos, jį patikima ir saugu naudoti. Be to, jis turi puikią funkciją – savaiminį išsivalymą. Juk patys žinote, kad indų ir įvairių prietaisų plovimas užima daug laiko.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 2

Robotai-virėjai Motoman, PR2 ir Fua Man jau senai išbandyti Japonijos ir Kinijos restoranuose. Fua Man privalumas – greitai ir tiksliai pagal receptus pagamina maistą, atsargiai pjausto produktus, o kepdamas nesudegina ir neprisvilina patiekalų. Klientai bus patenkinti, o jums nereikės pyktis su virėjais dėl blogai pagaminto patiekalo. Fua Man gali pagaminti daugiau nei 80 kompleksinių patiekalų per parą.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 3

Robotai-indų plovėjai

Be indaplovių egzistuoja dar ir daugybė robotų-indų plovėjų. Pavyzdžiui, kompanijos Panasonic robotizuotos mašinos arba humanoidas robotas HRP 2 ne tik puikiai plauna indus, bet atlieka daugelį kitų funkcijų. Robotas-indų plovėjas Kitchen Assistant Robot gali padėti virėjams, pavyzdžiui, stovėti prie viryklės ir prižiūrėti puodus, pabarstyti patiekalus druska, nuimti puodus nuo viryklės ir t.t.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 4

Visų šių prietaisų dėka gerokai pagreitėja maisto gaminimas ir klientams nereikia taip ilgai laukti savo užsakymų. Deja, daugelis robotų-virėjų yra tobulinimo stadijoje ir kol kas jų negalima nusipirkti. Bet tai tik laikinas dalykas. Sparčiai vystantis naujoms technologijoms ir robototechnikos sričiai, greitai valgysime maistą, kurį mums ruoš robotizuotos mašinos.

Robotai-padavėjai

Robotai padavėjai laikomi unikaliomis mašinomis, todėl ir jų kaina ir didelė. Pavyzdžiui, robotas Yumbo kainuoja maždaug 30 000 dolerių. Tačiau, jei paskaičiuotume kiek restorano savininkui atsieis išlaikyti kelis padavėjus-žmones, tai kaina nėra jau tokia ir bauginanti. Pagrindinis robotizuotų padavėjų privalumas – greitas ir efektyvus klientų aptarnavimas. Pavyzdžiui, restorane Dalu Rebot Restaurant dirbantys šeši robotai-padavėjai per trumpą laiką gali aptarnauti iki 100 žmonių. Robotai turi sensorinius ekranus, kurių dėka klientai gali užsisakyti patiekalus. Robotų mikroschemos labai greitai įsimena ir apdoroja informaciją.

Paskutinis patobulintas roboto Yumbo modelis važinėja specialiais ratukais ir rankose laiko padėklą. Kitos techninės savybės kol kas neskelbiamos, tačiau kūrėjai tikina, kad į robotus integruoti ultragarso davikliai, kurių dėka mašinos atpažįsta kliūtis ir nesusiduria viena su kita.

Kiti robotų-padavėjų privalumai: jie niekada nevėluoja į darbą, nedaro klaidų, neapgaudinėja savininko, mandagiai elgiasi su klientais ir t.t. Be to, kas nenorėtų užsukti į restoraną, kuriame dirba robotizuotas personalas – vien jų išvaizda ir dizainas verti dėmesio! Robotai-padavėjai restorane – pelningas ir naudingas variantas.

Robotai-barmenai

Jei jūsų restorane dirba robotai-barmenai, galite būti tikri, kad turėsite daug klientų. Šie robotizuoti įrenginiai gali būti paprasti arba atlikti daugiau nei vieną funkciją. Pavyzdžiui, paprastą robotizuotą barmeną Beer Robot jums gali pasiūlyti japonų kompanija Mr. Asahi. Robotas sugeba pilstyti alų dvejomis rankomis-manipuliatoriais. Beer robot pripila alaus į vieną bokalą maždaug per 2 minutes, taip jis sutaupo 13 minučių laiko kiekvienam restorano lankytojui.

Daugiafunkciniam robotui-barmenui, kurį sukūrė kompanija Motoman, kol kas lygių nėra. Šis nuostabus įrenginys puikiai atrodo už baro. Jį galima nusipirkti arba išsinomuoti. Robotas turi dvi rankas-manipuliatorius ir sukimosi sistemą, kurios dėka jis gali aptarnauti klientus iš visų pusių. Klientai užsakymą apmoka kreditine kortele ir gėrimus pasirenka sensoriniame ekrane. Tokiu būdu, jums nereikia pirkti atskirų baro priedų, be to, sutaupote pinigų, nes vietoj kelių barmenų-žmonių dirba tik vienas.

Dar vienas naudingas prietaisas, kurį galėtumėte įsigyti savo naujam robotizuotam restoranui yra robotas-barmenas MyFountain, kurį sukūrė kompanija Digital Beverages. Roboto korpusas pagamintas iš nerūdijančio metalo. MyFountain susideda iš skystųjų kristalų monitoriaus su sensoriniu ekranu, šaldytuvo, specialaus skyriaus vandeniui ir anglies dioksido, kuris naudojamas gaminti gazuotus gėrimus. Į robotą integruoto kompiuterio kietojo disko talpa – 1 GB, kuriame mašina saugo kokteilių receptus. Norint robotą apsaugoti nuo pažeidėjų, jį galima užblokuoti specialiu slaptažodžiu. Taip pat kompiuteris robotui duoda signalą, kai baigiasi gėrimų atsargos. Toks robotas kainuoja 2800 dolerių. Robotizuoto barmeno MyFountain privalumas – jis tiksliai laikosi receptų nurodymų, kuriuos restorano savininkas užprogramuoja pats. Tokiu būdu, robotas niekada neapgaus klientų priešingai nei žmonės-barmenai, pavyzdžiui, nuskriausdami lankytojus ingredientų proporcijomis ir jų kiekiu.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 5

Robotai-administratoriai

Robotizuoto restorano virtuvė ir aptarnaujamas personalas jau yra. Dabar reikalinga restorano administracija. Visiems žinoma, kad vadybininkai ir administratoriai reikalauja ypatingo dėmesio. Jie dažnai siunčiami į apmokymus kaip teisingai valdyti ir plėtoti restorano verslą, ir panašiai. Todėl savaime aišku, kad tokiems darbuotojams reikia mokėti nemažus atlyginimus.

Todėl vietoj žmonių administratorių arba vadybininkų robototechnikos specialistai siūlo įsigyti automatizuotus įrenginius su programuojamu valdymu ir patogiu interfeisu, kurių dėka žmonėms suteikiama reikiama informacija. Pavyzdžiui, nuotolinio valdymo kompanijos iRobot robotas Ava arba robotas QB, kurių kaina siekia iki 15 tūkstančių dolerių, galėtų puikiai atlikti administratorių pareigas, sutikti klientus, suteikti jiems palankias sąlygas poilsiui arba reikiamą informaciją apie restoraną. Žinoma, šios robotizuotos sistemos vis tik dirba prasčiau nei žmonės, tačiau ateityje jos tikrai bus ištobulintos ir galės lygiuotis į žmones.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 6

Robotai-apsaugininkai

Robotų, prižiūrinčių tvarką įstaigose – gausybė: nuo mašinėlių pavidalo iki androidų. Tad tikrai turėsite iš ko išsirinkti. Geras ir nebrangus roboto-apsaugininko variantas – robotas Rovio. Jo kaina tik 299 doleriai. Unikaliai išdėstytų ratų dėka Rovio gali judėti bet kokia kryptimi. Didžiausias roboto Rovio privalumas – sistema Northstar. Tai mikro-GPS navigacija, kuri puikiai žino pastato struktūrą milimetrų tikslumu. Su sistema Northstar robotas Rovio visada žino, kur jis randasi ir kokiu maršrutu jam reikia patruliuoti. Į robotą integruota WEB-kamera ir mikrofonas. Tokiu būdu, savo restoraną galėsite stebėti iš bet kokio pasaulio krašto. Tereikės interneto arba mobiliojo telefono.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 7

Jei nepatinka robotas Rovio, galite įsigyti japonų robotą-apsaugininką T-34, kuris restorane prižiūrės tvarką. Robotas iš karto reaguoja į pašalinius garsus ir akimirksniu suranda pažeidėją. Jį nufilmuoja realiu laiku ir nusiunčia medžiagą į šeimininko mobilųjį telefoną. Tuo pačiu metu užmeta ant nusikaltėlio tinklą ir laukia pagalbos. Įsilaužėlis, žinoma, gali bandyti išsitraukti ginklą ir nusitaikyti į robotą – tačiau jam tai nepadės. Juk šio robotizuoto apsaugininko užmušti neįmanoma. Roboto T-34 kaina – maždaug 9 000 dolerių. Brangu. Bet naudinga.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 8

Robotai-valytojai

Norėdami sutaupyti pinigus – rinkitės robotus-valytojus. Jų prigaminta bene daugiausia. Jie yra daugiafunkciniai ir sutvarko patalpas gerokai greičiau nei žmonės. Garsių kompanijų kaip Neato, iRobot, Samsung ir kitų sukurti robotizuoti valytojai specialiai užprogramuoti švariai išvalyti patalpas.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną. 10

Robotas Readybot sutvarkys ne tik virtuvę, bet ir visas patalpas: jis moka surinkti šiukšles nuo grindų, sudėti indus į indaplovę, padengti stalą, išvalyti viryklę arba nuvalyti baldų paviršių. Šis robotizuotas prietaisas gali pakeisti net kelis valytojus, nes dirba du kartus greičiau už žmogų.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 9

Robotai-muzikantai

Restoranuose dažnai groja gyva muzika. Norint surasti gerus muzikantus ir dainininkus, šeimininkui reikia įdėti daug pastangų jų paieškose. Pasitaiko atvejų, kai klientai net nekreipia dėmesio į gyvą muziką arba lieka nepatenkinti jų pasirodymu. Tačiau, jei muzikantus pakeisite robotais, patikėkite, klientų sulauksite nemažai. Vien dėl smalsumo visi norės aplankyti jūsų neįprastą restoraną. Pavyzdžiui, robotas-dainininkė HRP 4C ne tik puikiai dainuoja, bet ir šoka. Ji sugeba imituoti žmogaus mimikas. Be to, į ją integruota speciali programinė įranga, kurioje saugoma daug populiarių dainų.

Kaip atidaryti robotizuotą restoraną 11

Linksmi robotai-muzikantai, kuriuos sukūrė tokios kompanijos kaip Partner Robot, NEC gali taip pat groti įvairiais instrumentais ir suteikti daug džiaugsmo klientams. Lankytojams pakanka paspausti kelis mygtukus ant roboto displėjaus ir gali mėgauti mėgiama daina.

Taigi, robotizuotų restoranų koncepcija yra pakankamai aktualus ir realus dalykas šiais laikais. Vadovai stengiasi visur taupyti, kad tik galėtų išlaikyti savo verslą ir išgyventi. Nes darbuotojų atlyginimai, papildomi priedai ir sveikatos draudimai atsieina restoranams didžiulius pinigus. Tad įsigyti vieną ar kitą robotizuotą mašiną, kuri galėtų atlikti ne tik keletą funkcijų vienu metu, bet sutaupyti nemažai pinigų, verta pagalvoti. O kas žino, gal netolimoje ateityje tikrai eisime į restoranus, kuriuose mus aptarnaus vien tik robotai.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *