Robotika.lt

Žmonėms saugus robotas gali revoliucionuoti gamybą (Video)

Robotika.lt 3 lapkričio, 2012 Pramoniniai robotai

Tinkamai sukurti, robotai gali būti naudingi daugeliui praktiškų kasdieninių scenarijų. Vis dėlto, nors juos ir galima išmokyti kepti blynus, lankstyti rankšluosčius bei atlikti kitas specializuotas užduotis, ilgai lauktas įvairiapusis robotas taip ir liko erzinančiai nepasiekiamas.

Atrodo, kad šiandien pristačius Baksterį (Baxter), universalų robotą, pagamintą Bostone įsikūrusios įmonės Rethink Robotics, atėjo laikas pokyčiams.

Vis dėlto artimiausiu metu Baksteris nepasirodys jokioje virtuvėje netoli jūsų – pasak kompanijos oficialaus pranešimo, jis sukurtas pasižymėti savo greitu pasikartojančiu darbu gamybos srityje. Ir po 22,000$ už vienetą jūs turbūt vis tiek neišgalėtumėte įsitaisyti vieno iš jų savo namams.

Tačiau būtent ši kaina yra tas aspektas, kurį Rethink aktyviai eskaluoja savo viešųjų ryšių medžiagoje. Kompanija mano, kad iš tikrųjų Baksteris, kaip gamybinės įrangos dalis, yra gana pigus, todėl taps patraukliu priedu gamybinėms įmonėms, kurios ieško poros patikimų rankų (Baksterio atveju, patikimų „keičiamų galūninių įtaisų”) darbui prie surinkimo linijos ir pačioms juodžiausioms užduotims atlikti.

Ką tai reiškia žmogaus fabriko darbuotojo ateičiai – nežinia. Rethink kilniai ramina, kad Baksteris „leis operatoriams susikoncentruoti ties vertingesniais darbais”, tačiau jei, ir kai robotai pradės masiškai dygti prie surinkimo linijų, ši tema neišvengiamai pasidarys kebli.

Kaip bus, taip bus, tačiau Baksteris buvo aiškiai sukurtas dirbti žmonių pasaulyje. Turėdamas porą vikrių rankų, 360 laipsnių sonarinį jutiklį ir jėgos jutimo sistemą, kurios dėka galima išvengti skausmingo kontakto, jis skirtas prisigretinti prie žmonių ir plušėti greta jų.

Kas turbūt svarbiausia, tai kad Rethink tvirtina, kad Baksterio modelius vos per kelias minutes gali perprogramuoti žmogus, neturintis jokių programavimo ar robotikos žinių. Jei tai tiesa, vadinasi kompanijai pavyko pasiekti reikšmingą laimėjimą robotikos programinėje įrangoje, kurį bus galima plačiai pritaikyti įvairiose srityse. Tai tikrai galėtų būti pranašas ateities, kurioje robotai taps neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi.

Neskaitant pranešimo spaudai, informacijos kol kas yra mažai – žurnalo New Scientist pakartotinos informacijos užklausos liko neatsakytos. Tačiau stebėkite šią erdvę: New Scientist jau suplanavo kitą savaitę susėsti pasikalbėti su kompanijos įkūrėju ir vyriausiuoju technologijų darbuotoju, Rodniu Bruksu (Rodney Brooks). Tada tikimės sužinoti visą slaptą informaciją apie tai, kiek šuolių programavimo ir techninės įrangos srityse dar reikia padaryti, kad Baksteris galėtų pradėti gyvuoti.

Parengta pagal Human-safe robot could revolutionise manufacturing


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *