Robotika.lt

Vaikų džiaugsmas – linksma robotizuota pelėda (Video)

Robotika.lt 31 sausio, 2014 Robotai pramogai
Šiame technologijų amžiuje labai pasisekė mūsų vaikams. Kai mes buvome maži, žaidžiant su žaisliukais mums prireikdavo pasitelkti visą savo vaizduotę. Dabar, robototechnikos dėka žaislai protingai reaguoja į vaiko veiksmus. Puikiausias to pavyzdys – robotas-pelėda IXI-Play, kuris moka šokti, skleisti garsus ir žinoma bendrauti su vaikais.

Robotizuotos pelėdos IXI-Play prototipą sukūrė olandų kompanija WittyWorX. Remiantis operacine sistema Android, robotas IXI-Play naudoja skirtingas programas, kurių dėka jis gali bendrauti ir žaisti žaidimus. Pavyzdžiui, kamera ir programinė įranga suteikia robotui galimybę identifikuoti veidus, objektus, specialias kortas, spalvas, ir netgi skaityti knygas. Kalbos atpažinimo programos dėka robotizuota pelėda reaguoja į tam tikras komandas, o sensorinio daviklio dėka – į fizinius veiksmus.

Pelėdos gamintojai WittyWorX planuoja tobulinti savo kūrinį ir ketina pridėti dar kelias programas: kalbos mokymąsi, duomenų saugojimą, foto/video kamerą, mp3 grotuvą, skaičiavimą (matematiką) ir šokius. Kalbant apie šokius, IXI-Play labai panašus į Keepon: IXI-Play yra minkštas, gali lankstytis į visas puses, o jo akys primena nedidelius skystųjų kristalų ekranus, kurie mirga ir taip išreiškia emocijas. Taip pat kompanija svarsto apie aksesuarų gaminimą, kurie veiktų kartu su robotu.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *