Robotika.lt

Unikalus EPFL robotas sugeba atsargiai paimti trapius daiktus (Video)

Robotika.lt 14 birželio, 2016 Pramoniniai robotai Robotai ir žmonės

Sukurti mašinas, kurios galėtų atkartoti lengvą žmogaus rankos prisilietimą, labai sudėtinga. Tačiau mokslininkai šioje srityje padarė gana didžiulį šuolį. Jie pademonstravo robotizuotą prietaisą, kuris gali paimti objektus naudodamas elektrostatinės traukos principą.

Vadovaujant Luizianos federalinės politechnikos mokyklos doktorantui Jun Shintake, mokslininkai sukūrė prietaisą, kuris gali švelniai paimti daiktus didžiojo ir rodomojo pirštų pagalba kaip tai daro žmonės. Konstrukcija susideda iš penkių sluoksnių: elastomero, kuris yra dviejų sluoksnių elektrodų viduryje ir dviejų sluoksnių silikono, esančio išorinėje pusėje.

Vykstant traukai, roboto pirštuose esantys elektrodai imituoja žmogaus pirštų suėmimo principą. Pagrindinį vaidmenį šiame procese vaidina elektrostatinis laukas, kuris įvyksta sąveikaujant pirštų galiukuose esantiems elektrodams.

Bandymų metu, mokslininkai su prietaisu atliko kelis eksperimentinius triukus, naudodami tokius trapius daiktus kaip kiaušiniai, oro balionai pripildyti vandens ar popieriaus lapas. Vienas iš šio roboto privalumų palyginti su kitomis panašiomis mašinomis yra jo sugebėjimas manipuliuoti trapiais objektais nežinant iš anksto kokia bus jų forma.

EPFL tyrėjai tiki, kad jų naujasis robotizuotas prietaisas galės pasitarnauti tokiose sferose kaip kosminių šiukšlių surinkimas, maisto produktų perdirbimas ir rankų protezų tobulinimas.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *