Robotika.lt

SuitX Phoenix – lengvas robotinis egzoskeletas (Video)

Robotika.lt 26 gegužės, 2016 Robotai medicinoje

Kompanija SuitX kuria egzoskeletą Phoenix, kuris bus skirtas žmonėms, turintiems raumenų sistemos sutrikimų. SuitX šiuo metu priiminėja užsakymus egzoskeleto Phoenix gamybai, kuriuos bus galima įsigyti jau šių metų gegužės pabaigoje.

Egzoskeleto Phoenix kaina – 40 000 dolerių. Tai gana didelė suma, tačiau kompanija teigia, kad tai „prieinamiausias aparatas iš visų medicininių egzoskeletų“. Pavyzdžiui, ReWalk, kurį nesenai pradėjo finansuoti JAV veteranų departamentas, kainuoja 77 000 dolerius. O kompanijos Ekso Bionic egzoskeletų, kuri taip pat buvo įkurta SuitX generalinio direktoriaus Homayoon Kazerooni kaina siekia net iki 100 000 dolerių.

Phoenix sveria tik 7 kg ir laikomas pačiu mažiausiu egzoskeletu pasaulyje. Tikėtina, kad netolimoje ateityje jis bus dar lengvesnis ir svers iki 6 kg.

Egzoskeletas SuitX Phoenix gali veikti iki 4 valandų judėdamas be sustojimo ir 8 valandas vaikščiojant su pertraukomis 1,1 mylių per valandą greičiu. Šis egzoskeletas juda lėčiau nei ReWalk, kuris yra pats greičiausiai judantis iš visų egzoskeletų  – 1,6 mylios per valandą greičiu.

Egzoskeletas Phoenix susideda iš klubo sąnario modulio, dviejų kelių ir kojų modulių, todėl vartotojai gali pasirinkti egzoskeleto modulį pagal savo reikalavimus. Taip pat, vartotojai gali savarankiškai užsidėti ir nusiimti bet kurį komponentą. Kompanija SuitX teigia, kad eisenos parametrus gali nustatyti kvalifikuotas fizioterapeutas, naudodamas Android programėlę.

„Mes įkūrėme kompaniją SuitX, nes domimės nebrangių vartotojiškų bioninių produktų gamyba, kurie skirti pagerinti žmonių gyvenimą visame pasaulyje,“ – sako daktaras Kazerunis. „Mes bandome išspręsti problemas, kurios susijusios su dizainu, žmogaus-mašinos sąveika. Mūsų sukurtas Phoenix yra universalus, todėl tinka netgi vaikams.“

https://www.youtube.com/watch?v=QNCxKbKLVCo


Parengta pagal robotics.ua


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *