Robotika.lt

Stephenas Hawkingas: Dirbtinis intelektas gali kelti rimtą grėsmę (Video)

Robotika.lt 13 spalio, 2014 Dirbtinis intelektas Robotai humanoidai Robotai ir žmonės Robotikos ateitis

Komedijinėje HBO televizijos Johno Oliverio laidoje dalyvavęs žymusis fizikas mąstė apie tai, kaip robotai gali mus „pergudrauti“.

Nenorime jūsų gąsdinti. Tegul tai už mus padaro Stephenas Hawkingas.
Žymusis fizikas dalyvavo HBO „Last Week Tonight“ laidoje, kurioje vedė gilų ir prasmingą pokalbį su šou vedėju Johnu Oliveriu. Na, bent jau pačio mokslininko kalba buvo gili ir prasminga.

Oliveris paklausė pašnekovo, kokį vieną dalyką, jis norėtų, kad žmonės suvoktų. Hawkingas atsakė: „Įsivaizduojamąjį laiką“.
„Įsivaizduojamasis laikas, tai lyg kita kryptis erdvėje,“ – teigė mokslininkas. „Tai viena mano darbo sričių, kurios mokslinės fantastikos rašytojai dar nepanaudojo.“

Iš tiesų, galima pagalvoti, kad kone visi mokslinės fantastikos romanai rašomi mokslo atradimams pridedant kraujo, smurto ir sekso. Taigi, kodėl mokslinės fantastikos rašytojai nekuria istorijų apie įsivaizduojamąjį laiką? „Jie jo nesupranta,“ – teigė Hawkingas.

Taip pat, kas svarbiausia, laidos vedėjas Oliveris uždavė profesoriui klausimų apie dirbtinį intelektą. Kaip ir daugybė kitų dirbtinių žmogaus sukurtų produktų, apie dirbtinį intelektą gausu neigiamų nuomonių. Įžvelgiamas net mirtį nešantis jo potencialas.

Hawkingos atsakymas buvo labai „raminantis“: „Dirbtinis intelektas netolimoje ateityje gali kelti rimtą pavojų.“
Žinoma, mums nekelia grėsmės gerieji Google vyrukai?

Hawkingo nuomone, visiškai nesvarbu, ką mano gerieji Google vyrukai. Eilinis robotas paprasčiausiai gali „susikurti patobulinimus pats sau ir taip tapti už mus visus protingesnis“.

Oliveris, turbūt leisdamas prabilti savo vidiniam vaikui, paklausė: „Bet kodėl aš neturėčiau džiaugtis galimybe stoti į kovą su robotais?“

Hawkingas pateikė itin mokslišką atsakymą: „Jūs pralaimėtumėte“.

Oliveris ėmė nuogąstauti, galbūt Hawkingas iš tiesų su juo nekalba. Gal tai už jį daro jo balsą generuojantis kompiuteris. Hawkingas (arba Hawkingu apsimetantis robotas) atsakė: „Jūs esate kvailys.“

Tačiau ar tai nėra žmonijos esmė? Iš visko, ką mes žinome, vieną dalyką žinome geriausiai, bent jau kai esame tikri atviri sau – mes esame kvaili. Tai ko mes nežinome, smarkiai pranoksta mūsų žinių ribas.

Taip pat Oliveris norėjo sužinoti, jeigu esama paralelių visatų, ar vienoje jų jis gali būti protingesnis už patį Hawkingą.

„Taip“ – atsakė žymusis fizikas. „Taip pat gali būti ir visata, kurioje jūs esate šmaikštus.“Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *