Robotika.lt

Jaunuolis gavo žaidimo motyvais sukurtą bioninę ranką su integruotu dronu (Video)

Technologijos.lt 16 rugpjūčio, 2016 Robotai medicinoje

Kai 2012 metais biologas Jamesas Youngas buvo keliamas nuo bėgių Londono stotyje, jis tikėjosi blogiausio.Po susidūrimo su traukiniu jo kairioji koja buvo nukirsta, o siekiant išgelbėti vyro gyvybę teko amputuoti ir kairę ranką.

Bet po ketverių metų jam buvo suteiktas naujas gyvenimo džiaugsmas – jis gavo futuristinį rankos protezą. 90 tūkst. dolerių vertės prietaisas yra tikra elektronikos mylėtojų svajonė, kuri turi dar ir pritrenkiantį dizainą.

Specialiai Jamesui jį suprojektavo Sophie de Oliveira Barata iš „Alternative Limb Project“. Jei mėgstate kompiuterinius žaidimus, ši ranka jums gali pasirodyti pažįstama. Įrenginio dizainas buvo įkvėptas „Solid Snake“ bioninės galūnės iš „Metal Gear Solid V“ žaidimo. Jo kūrėjai taip pat prisidėjo prie projekto. Pats Jamesas taip pat yra aistringas žaidėjas, todėl naujoji ranka vyrui suteikė itin daug džiaugsmo.

Kartu su inžinierių komanda, robotikos specialistais ir dizainerių grupe S.O.Barata padovanojo šį įrenginį Jamesui dar pernai. Ir panašu, kad naujoji vyro ranka turi tiek privalumų, jog pavydėti imtų net pats „Solid Snake“.

Be USB jungties, ant protezo riešo taip pat žvilga „SmartWatch“, o prie peties yra pritvirtintas dronas. Taip, jūs perskaitėte teisingai – dronas, kuris gali skraidyti. Įspūdinga, ar ne?

Mobili ranka, kurią galima nusiimti kada tik panorėsite taip pat žybsi įvairiausiomis spalvomis. Ją žmogus kontroliuoja per pečių raumenų siunčiamus signalus.

Nors Jamesas prisipažino, kad jam vis dar sunku valdyti prietaisą savarankiškai, be kitos rankos pagalbos, tačiau jis turi galimybę vien jutiklių pagalba kontroliuoti savo galūnę 100 proc.

Norėdamas tai įgyvendinti vyras šiuo metu renka lėšas. Reikiama procedūra vadinasi oseointegracija. Jos metu, pasitelkus titano lydinį, bioninis įrenginys bus pritvirtintas tiesiog prie kaulų. Jei norite prisidėti prie šios svajonės išsipildymo, galite paaukoti Jamesui „GoFundMe“ puslapyje.

Jei norite daugiau sužinoti apie Jameso gyvenimą, galite sekti jį socialiniuose tinkluose „Instagram“ ir „Twitter“.

https://www.youtube.com/watch?v=YdzirQyvvZU


technologijos.ltFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *