Robotika.lt

SpotMini – naujas naminis Boston Dynamics robotas (Video)

Robotika.lt 4 sausio, 2017 Karinė robotika Namų robotai

Boston Dynamics šį kartą nusprendė sukurti ne kovinį, o namams skirtą robotą, t.y. tokį, kuria sugeba judėti po visą namą ir netgi atnešti savo šeimininkui alaus. Naujajame video, kurį neseniai publikavo kompanija, robotas atrodo kompaktiškesnis ir pasižymi aptakiu dizainu.

SpotMini yra nauja sumažinto roboto Spot versija, sverianti 25 kg. Robotas yra visiškai elektrinis (be hidraulikos) ir veikia maždaug 90 minučių, priklausomai nuo to, ką jis daro. Į robotą integruota gausybė daviklių, įskaitant gilumines kameras, giroskopą (IMU) ir jutimo sensorius galūnėse. Pasak žiniasklaidos, robotas SpotMini atlieka kai kurias užduotis autonomiškai, tačiau pagrinde jį valdo žmogus.

Robotas žavi savo sugebėjimais lėtai šliaužti paskui savo šeimininko kojas arba po stalu. Be to, jis gali vaikščioti po svetainę, apstatytą baldais, lipti laiptais ir atsikelti, kai nuo jų nukrenta. Robotas taip pat pasižymi puikiu lankstumu, naudodamas savo ranką-manipuliatorių jis lengvai sudeda indus į indaplovę ir išmeta šiukšles.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *