Robotika.lt

Sonaru ginkluotas dronas žūklei (Video)

Robotika.lt 17 birželio, 2015 Dronai

Aguadrone – tai projektas, sujungiantis bepilotes skraidykles su žūklės pasauliu. Danielio Mariono sukurtas ir minios finansavimo Kickstarter programoje dalyvaujantis vandeniui atsparus kvadrokopteris, turi potencialo tapti nauju, geriausiu žūklės entuziastų draugu.

Aguadrone geba plūduriuoti ant vandens ir daryti povandenines nuotraukas. Nors tai ne pirmasis povandeninei fotografijai skirtas kvadrokopteris, tačiau šis bepilotis turi papildomų savybių, kurios itin patiks žvejams. Vietoje vaizdo kameros drone galima prijungti sonarą, siunčiantį Wi-Fi signalą beveik 100 metrų atstumu. Dronas automatiškai siunčia po vandeniu užfiksuotas sonaro nuotraukas į žvejo išmanųjį telefoną arba planšetę. Taip galima ne tik užfiksuoti povandeninius kliuvinius, dugno nelygumus ir duobes, kur dažnai slepiasi plėšrūnės, bet ir rasti tikslią pačių žuvų buvimo vietą.

Rasti žuvų susitelkimo vietą yra viena, tačiau, ar dronas padės žvejui jas sugauti? Aguadrone skraidyklė turi dar vieną jungtį, kuri leidžia kvadrokopteriui skraidinti masalus – museles, guminukus arba blizges. Dronas gali nugabenti masalą į tiksliai tą pačią vietą, kur užfiksuotas žuvų buvimas. Dronas paleidžia savo krovinį, taip apsisaugodamas, kad pats netaptų didesnių žuvų laimikiu ir žvejui belieka tikėtis kibimo.

Tiesa, Aguadrone, ko gero, nėra skirtas kiekvienam žvejui. Tai veikiau nišinis produktas žvejų rinkoje. Drono kaina siekia 800 dolerių (kiek daugiau nei 700 eurų). Jį galite iš anksto užsisakyti minios finansavimo platformoje Kickstarter, kurioje kvadrokopterio kūrėjas tikisi surinkti 150 000 dolerių.

https://www.youtube.com/watch?v=BVq-N_RUGII


Parengta pagal popsci.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *