Robotika.lt

Skraidantys mini robotai valytojai skynė laurus Electrolux Design Lab konkurse (Video)

Robotika.lt 5 lapkričio, 2013 Namų robotai
Buvo paskelbti kasmetinio Eloctrolux Design Lab konkurso nugalėtojai. Pirmąją vietą užėmė jaunas dizaineris iš Kolumbijos, Adrianas Perezas Zapata. Jis sukūrė kamuolio formos namų priežiūros prietaiso, turinčio 908 nepriklausomus mažyčius skraidančius robotus, koncepciją – gavę komandą iš pagrindinio įrenginio, šie mažyliai išskrenda valyti dulkių bei purvo jūsų namuose. Jie taip pat gali gabenti orą gaivinančius chemikalus. Antrąją vietą užėmė Brazilijos dizainerė Luiza Silva – ji konkursui pateikė 3D maisto spausdintuvą. Korėjietis Jeabyun Yeon, buvo trečias su koncepcija, kurią jis pats vadina Kvėpuojančia Siena.

Kasmetinis Electroluc Design Lab konkursas rengiamas žymaus buities prietaisų gamintojo, su siekiu skatinti ir apdovanoti gabius dizaino kūrėjus iš viso pasaulio. Pirmosios vietos laimėtojui šiemet atiteko 5000 eurų piniginis prizas bei teisė šešis mėnesius dirbti su Elektrolux kompanijos profesionalais dizaino centre.

Zapatos teigimu, jo prietaiso dizainą įkvėpė gamta ir Harvarde atliekami skraidančių robotų tyrimai. Jis pabrėžė vabzdžių darbo efektyvumą bei grožį, kurį jis pastebėjo, žvelgdamas į jų darbą apdulkinant gėles. Taip pat dizaineris paminėjo tyrėjus Harvarde, kurie sukūrė bites primenančius robotus. Kadangi šių metų konkurso tema buvo Įkvepiantis Miesto Gyvenimas ( orientuotas į socialų maisto gaminimą, valymą be pastangų ir natūralų orą), jis sujungė šias dvi koncepcijas, sukurdamas mažučius į bites panašius skraidančius robotus, su savimi galinčius gabenti vandens lašelius, kuriuos vėliau išpila ant nešvaraus paviršiaus, o paskui su nešvarumais susiurbia atgal. Atlikę užduotį prietaisai vėl grįžta į savo motininį prietaisą, tuo primindami nektarą renkančias bites. Kolumbiečio idėja taip pat apima ir tai, jog pagrindinis prietaisas turi gebėjimą skenuoti namų aplinką, norėdamas nustatyti kurioms zonos reikalingas valymas. Ši apdorota informacija perduodama skraidantiems robotams, kurie tuomet skuba kovoti su nešvarumais.

Electrolux praneša, jog šiais metais sulaukė daugiau nei 1700 paraiškų iš 60 pasaulio šalių. Konkursas buvo padalintas į penkis etapus, po kiekvieno jų paliekant mažiau konkursantų. Konkurso laimėtojus rinko ekspertų grupė.

Originalus straipsnis:

http://phys.org/news/2013-10-mini-robot-cleaners-electrolux-lab-competition.htmlFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *