Robotika.lt

Savo akvariumą vairuojanti žuvis (Video)

Robotika.lt 6 kovo, 2014 Namų robotai
Dizaino studija sukūrė Arduino sistemos akvariumą ant ratukų, kuris valdomas, nors to ir nesuvokiančios, jo viduje plaukiojančios žuvies.

Jeigu tik akvariumo žuvelės gebėtų valdyti savo akvariumą…. jos veikiausiai vis tiek nesugebėtų užkariauti pasaulio. Dabar tam turime ir įrodymų, dėka dizaino kompanijos, kuri specializuojasi vaizdų atpažinime. „Studio diip“ sukūrė tai, ką taikliai vadina „Žuvimi ant Ratų“ – nedidelę transporto priemonę gabenančią akvariumą, kuri valdoma ne nuotoliniu būdu, o akvariumo viduje esančios žuvelės.

Jeigu paklaustumėte, kodėl toks įrenginys buvo sukurtas, komanda atsakytų, jog taip „siekiama išlaisvinti viso pasaulio žuvis.“ Galime spėti, jog tai taip pat ir rinkodaros ėjimas, norint pademonstruoti studijos pasiekimus ir gabumus. Bet kokiu atveju, sunku ginčytis su save vairuojančia žuvies mašina. Mašinėlė buvo sukurta, kaip pagrindu naudojantis Arduino robotine transporto priemone, baterijomis varoma Beagleboard sistema ir standartine tinklo kamera. Kamera įtaisyta virš akvariumo. Ji seka žuvies judesius ir lygina kontrastą tarp žuvies silueto ir akvariumo dugno. Žuvies pozicija akvariume naudojama Arduino mikro valdytuvuose, norint vairuoti aparatą reikiama kryptimi.

„Tikimės, jog šis išradimas paskatins naminių gyvūnėlių mobilumo pažangą, kad naminiai gyvūnėliai galėtų po pasaulį keliauti laisviau,“ – teigė komanda.

Vis dėlto, mes nesame tikri ar nepriklausomai judanti žuvis yra gera mintis. Kas žino kokių problemų gali pridaryti žuvis. Tiesą sakant, tai nėra retorinis klausimas. Kokių eibių ji gali iškrėsti?

)Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *