Robotika.lt

Rusijos armija pristatė amfibinį droną-bombonešį

Robotika.lt 27 kovo, 2015 Dronai Karinė robotika

Rusijoje pristatytas pirmasis amfibinio drono-bombonešio prototipas. Dronas turi oro pagalvę, kurios dėka gali leistis ant vandens. „Čirok“, reiškiančiu „ančiuką“, pavadinta bepilotė skraidyklė yra veikianti ir paruošta bandymams. Planuojama nuo 2016 pradėti masinę drono gamybą.

Drono bandymus netrukus atlikinėti pradės Rusijos elektronikos gamintojas Rostec, kuri taip pat prisidėjo prie jo kūrimo.

Pernai buvo pristatyta penkis kartus mažesnė, miniatiūrinė „Čirok“ versija. Drono kūrėjų teigimu, tikrosios skraidyklės sparnų ilgis sieks 10 metrų.

Pasak Rostec, „Čirok“ bus amfibinis dronas, galintis leistis ant vandens, o taip pat ir ant žemės. Dronas gali skristi iki 6 km aukštyje ir gali su savimi gabenti  daugiau nei dvigubai didesnį už savo svorį krovinį, siekiantį apie 330 kg. Dronas bus aprūpintas raketomis bei bombomis. Jo masinė produkcija prasidės kitais metais.

Rostec Chirok

Drono kūnas pagamintas iš anglies pluošto. Tuo tarpu daugkartinio naudojama pripučiama pagalvė pagaminta iš medžiagų mišinio, kurio sudėtį Rostec atsisakė atskleisti.

Pasak „Čirok“ gamintojų, dronas galės vienu skrydžiu įveikti net 2 500 km atstumą bei turėtų būti atsparus vandeniui.

Rostec generalinio direktoriaus Aleksandro Jakunino teigimu, šis aparatas sukurtas naudojimui sudėtingomis oro sąlygomis, tuose regionuose, kur mažai arba išvis nėra įprastinėms oro transporto priemonėms reikalingų nusileidimo ir pakilimo takų. Anot Jakunino, šis dronas išspręs problemas, su kuriomis susiduria šalies armija plačiose Rusijos teritorijose.

Nors nepaskelbta,  kiek „Čirok“ dronų užsisakė Rusijos armija, tačiau viena iš didžiausių šio projektų finansuotojų yra Rusijos Gynybos Ministerija, todėl galima manyti, kad nebus apsiribota keliomis skraidyklėmis.

Regis, Rusija rimtai pažvelgė į savo karinės galios atsilikimą nuo Vakarų šalių, kalbant apie bepilotes kovines skraidykles. Neseniai Rusijos Gynybos Ministerija pranešė apie sunkiojo smogiamojo drono sukūrimą, o pernai net pradėjo arktinės karinės dronų bazės statybos darbus. Ši bazė įsikūrusi vos už 650 kilometrų nuo Aliaskos krantų.


Parengta pagal newsweek.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *