Robotika.lt

Rusai planuoja sukurti robotų armiją

alfa.lt 21 spalio, 2015 Karinė robotika

Rusijos gynybos įmonė, kuri neseniai pristatė naują kovinį „Armata T-14“ tanką, paskelbė apie savo ateities planus, kurie skamba itin futuristiškai ir, deja, grėsmingai.
„Uralvagonzavod“ kompanijos planuose – naujos kartos robotų armija. Beje, sukurti tokį robotų būrį planuojama per artimiausius dvejus metus.

Teigiama, jog tai bus dar vienas didelis žingsnis siekiant sukurti dirbtiniu intelektu besivadovaujančių kovinių mašinų armiją.

„Uralvagonzavod“ kompanija, kuri jau pristatė „supertanką“ T-14 šių metų gegužę, dabar bando sukurti kažką panašaus į dirbtinį intelektą.

„Mes galėsime tai pademonstruoti per 1,5-2 metus. Mes palaipsniui tolstame nuo įgulos pagalba valdomų mašinų“, – kalbėjo Vyacheslavas Khalitovas, kompanijos generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Jis pateikė pavyzdį apie „Armata T-14“ tanką: dabar jam reikia trijų karių įgulos, netrukus reikės tik dviejų, o vėliau – nei vieno kario. Tankas gebės pats važiuoti bei šaudyti ir galės būti valdomas per atstumą.

V. Khalitovas taip pat neliko abejingas diskusijoms apie tai, jog dirbtinis intelektas gali kelti pavojų žmonijai. Anot jo, kol kas apie tai kalbėti yra dar itin anksti, kadangi viskas yra plėtojimo stadijoje ir pasiekti išties aukštą dirbtinio intelekto lygį prireiks nemažai pastangų ir laiko.


alfa


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *