Robotika.lt

Robotų iššūkis: Iškrauti erdvėlaivį (Video)

Robotika.lt 30 spalio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
Daugiau nei 50 mokinių iš penkių šalių rinkosi ESA technikos centre Olandijoje, su siekiu pademonstruoti savo šešių mėnesiu darbą finaliniame Voklare Space Robotics iššūkio etape.

Septynios komandos rungėsi kontroliuodamos savo nuotolinio valdymo robotus imitacinėje Tarptautinėje Kosmoso Stotyje. Jų misija: per duotąjį laiką iškrauti kuo daugiau krovinių iš automatinės ESA krovinių gabenimo transporto priemonės.

Konkurse buvo galima išvysti įvairaus dizaino ir formų robotus, nuo lentynas primenančio keltuvo iki greitai judančių “žnyplių”. Judėjimas ir valdymas buvo svarbios konstrukcijos problemos. Kovoje dėl pirmos vietos, nutrūko vieno roboto valdymas, taip iš komandos atimdamas garantuotą laimėjimą.

Dvi dienas trukęs renginys buvo sunkaus vidurinių mokyklų mokinių darbo kulminacija. Vien apsilankymas ESA laboratorijose ir tiesioginis pokalbis su ESA astronautu Luca Parmitano, esančiu Tarptautinėje Kosmoso Stotyje, daugumai jų buvo neeilinis įvykis.

Šios varžybos pareikalavo iš dalyvių įvairiapusių žinių panaudojimo, panašiai kaip ir ESA inžinierių erdvėlaivių kūrimas. Komandos privalėjo dirbti drauge ir pasiskirstyti reikiamas užduotis kurdamos robotus, ryšio palaikymą, kontrolę, o taip pat užtikrinti, kad visos šios technologijos sėkmingai veiks kartu.

Pirmoji konkurso diena buvo praleista lankant ESA infrastruktūrą ir paruošiant robotus. Kai kurios komandos plušėjo net po vidurnakčio, tikrindamos ar visa įranga veikia tvarkingai.

Komandos palaikė viena kitą, taip pat žavėjosi konkurentų robotais bei jų dizainu. Komanda pavadinimu „Space Raders“ iš Mančesterio (JK) nugalėjo 11-13 metų kategorijoje, o „TechnoRoisTres“ iš Ispanijos buvo pirmieji tarp 14-16 netų moksleivių. Kaip, kad teigė Luca, savo baigiamajame žodyje vaikams: „Mokiniai atspindi mūsų ateitį ir jūs turėtumėte didžiuotis tuo, ką pasiekėte.“

Originalus straipsnis:

http://phys.org/news/2013-10-robot-unload-spacecraft.htmlFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *