Robotika.lt

Robotizuotos patalpos (Video)

Robotika.lt 13 rugpjūčio, 2013 Pramoniniai robotai Robotai pramogai
Robotus vis dažniau ir dažniau galima sutikti įvairiose ir mums neįprastose vietose. Šiame straipsnyje pristatomos dvi įstaigos – biblioteka ir viešbutis, kuriose galima pasinaudoti robotų paslaugomis.

Biblioteka

Robotizuotos patalpos - Biblioteka

Naujos Čikagos universiteto Joe and Rika Mansueto bibliotekos patalpos kainavo 81 mln dolerių. Tačiau tai nėra įprasta biblioteka. Joje dirbama su kompiuteriais ir nėra tradicinių knygų lentynų. 3,5 tūkstančių knygų tomų saugoma 50 pėdų lentynose požeminėje saugykloje. O visą knygų kolekciją tvarko robotizuotos sistemos.

Bibliotekoje galima mokytis iš skaitmeninių ir tradicinių knygų. Šie abu mokymosi būdai papildo vienas kitą, o studentai atveria duris į naują mokslinių tyrimų pasaulį.

Studentai ir bibliotekos svečiai su nario kortele gali užsiregistruoti kompiuterinėje knygų saugyklos sistemoje ir peržiūrėti jų turinį internete. Tada vartotojas pasirenka reikiamas knygas ir pasako laiką kada jam jų reikės. Taip robotams duodama šiek tiek laiko surasti ir paruošti užsakytas knygas. Automatizuota paieškos sistema, surandanti knygos tomą pagal brūkšninį kodą, pristato jį vartotojui į skaityklą. Robotai-bibliotekininkai panašūs į tuos robotus, kurie naudojami transporto pramonėje. Jie turi žnyples-manipuliatorius, kurie skirti išrinkti ir patalpinti tomus į užsakymų konteinerius.

Kol visos pasaulio žinios yra talpinamos ir saugomos internete, Čikagos studentai ir mokslininkai ateities bibliotekoje turi puikią galimybę vienu metu gauti mokymosi medžiagą ir iš skaitmeninių, ir iš tradicinių knygų.

Viešbutis

Robotizuotos patalpos - Viešbutis

Niujorko Time-Skevere įsikūrusiame Londono tinklo Yotel viešbutyje galima sutikti 15-os pėdų robotizuotą ranką ABB Yobot, kuri padeda svečių bagažą į saugojimo vietą. Vienos vietos kaina – 2 doleriai. Yotel įkūrėjai teigia, kad tai radikalus, įdomus ir efektyvus būdas saugoti bagažą.

Be to, registracija viešbutyje taip pat automatizuota. Registratūroje dirba ne žmonės. Juos pakeitė automatizuoti stalai. Pasak generalinio Yotel direktoriaus Džerard’o Grin’o, užsiregistruoti viešbutyje gana paprasta: kreditine kortele klientas rezervuoja kambarį, atsako į kelis klausimus ir automatika išduoda jam raktą.

Robotizuotos patalpos - Viešbutis 2

Standartinis kambarys šiame viešbutyje kainuoja nuo 149 dolerių už parą. Tad griebkite lagaminus ir keliaukite į robotizuotą viešbutį. Patikėkite, be įspūdžių iš jo tikrai neišeisite.

Vaistinė

Robotizuotos patalpos - Vaistinė

Kalifornijos universiteto San Fancisko medicinos centre šiuo metu ruošiami medikamentai pacientams, o jų apskaitą veda robotai. Jie stebi kaip tiekiami vaistai naujoje automatizuotoje vaistinėje. Pasak medicinos centro darbuotojų, tokios vaistinės padidins pacientų saugumą.

Tyrimai parodė, kad technologijos, įskaitant brūkšninį kodą ir kompiuterizuotus gydytojo išrašus, kaip ir medikamentų pakeitimus ligoninėje, gali sumažinti daromų klaidų skaičių. Atlikus paskutiniuosius bandymus, kurie truko 140 dienų, automatizuotos sistemos ruošdamos ir skirstydamos 350 tūkstančių vaistų dozių nepadarė nei vienos klaidos.

Robotizuotos patalpos - Vaistinė 2

Uždaroje sterilioje aplinkoje patalpinta automatizuota sistema gamina preparatus ir vaistus injekcijoms, įskaitant toksinius preparatus chemoterapijai, ir gali vaistais užpildyti švirkštus arba pakuotes.

Kai tik naujos vaistinės kompiuteris gauna vaistų užsakymą iš UCSF gydytojų arba vaistininkų, robotai iš karto parenka reikalingus medikamentus, suskirsto pagal individualias dozes ir jas supakuoja. Mašinos suveria tablečių dozes (visi paciento vaistai 12 valandų laikotarpiui) ant plono plastikinio žiedo su brūkšniniu kodu. Medicinos seserys UCSF medicinos centre įrenginius naudoja brūkšninių kodų nuskaitymui, kad galėtų nuskanuoti vaistus ir patikrinti jų dozes.

Automatizuota preparatų atsargų valdymo sistema stebi visus produktus, kurie saugomi viename šaltame ir dviejuose nešaltuose automatizuotuose vaistinės sandėliuose. Šie sandėliai užtikrina vaistų ir žaliavų saugojimą, ir automatizuotą paiešką.

Daugeliui kiltų klausimas: „O ką veiks žmonės, jei vietoj jų dirbs robotai?” Vaistininkai ir medicinos seserys turės daugiau laisvo laiko ir galės dirbti kartu su gydytojais: nustatyti optimalią vaistų terapiją pacientams, stebėti jų klinikines reakcijas ir gydymo metu pasireiškusius šalutinius efektus. Be to, naujoje vaistinėje studentai galės atlikti praktiką ir artimiau susipažinti su automatizuotų sistemų darbu. Taip pat UCSF centrui galės tirti naujas vaistų pristatymo rūšis ir taip bendradarbiauti su kitomis šalies ligoninėmis.

Automobilių stovėjimo aikštelė

Robotizuotos patalpos - Aikštelė

Vakarų Holivude atsidarė naujausia visiškai automatizuota municipalinė automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau daugelis automobilių savininkų nepasitiki robotais ir į jų darbą žiūri gana nepatikliai. Jei kas nors suges, į darbą jie turės keliauti pėsčiomis.

Štai keletas pavyzdžių, kai sugenda technika ir kyla nemažai problemų. 2006 metais Niu-Džersyje šimtai automobilių kelias dienas buvo užblokuoti automatizuotame garaže, kol vyko derybos dėl programinės įrangos sistemos kontrakto. Arba 2007 metais robotas-parkuotojas nustūmė automobilį nuo aikštelės. O 2008 m. automobilis kartu su šeimininku ir jo šuniu buvo užblokuotas dėl gedimo. Kad ištraukti nelaimingą porelę prireikė išdaužti mašinos langus.

Daug incidentų su automobiliais (šonų įbrėžimai, sulamdytos durys, nulaužti veidrodėliai) privertė inžinierius ir mokslininkus atidžiau pažvelgti į robotizuotų garažų modernizavimą. Tobulinimo darbai buvo baigti 2009 metais.

Firma Unitronics pranešė, kad garažo automatizuotos sistemos detalių pakeitimas ir savo programinės įrangos įdiegimas jiems kainavo 1,9 mln dolerių. Nuo to laiko, automatizuota automobilių stovėjimo aikštelė veikia gerai, taupo pinigus ir vairuotojų laiką bei palengvina eismą mieste.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *