Robotizuotos patalpos (Video)
Biblioteka
Naujos Čikagos universiteto Joe and Rika Mansueto bibliotekos patalpos kainavo 81 mln dolerių. Tačiau tai nėra įprasta biblioteka. Joje dirbama su kompiuteriais ir nėra tradicinių knygų lentynų. 3,5 tūkstančių knygų tomų saugoma 50 pėdų lentynose požeminėje saugykloje. O visą knygų kolekciją tvarko robotizuotos sistemos.
Bibliotekoje galima mokytis iš skaitmeninių ir tradicinių knygų. Šie abu mokymosi būdai papildo vienas kitą, o studentai atveria duris į naują mokslinių tyrimų pasaulį.
Studentai ir bibliotekos svečiai su nario kortele gali užsiregistruoti kompiuterinėje knygų saugyklos sistemoje ir peržiūrėti jų turinį internete. Tada vartotojas pasirenka reikiamas knygas ir pasako laiką kada jam jų reikės. Taip robotams duodama šiek tiek laiko surasti ir paruošti užsakytas knygas. Automatizuota paieškos sistema, surandanti knygos tomą pagal brūkšninį kodą, pristato jį vartotojui į skaityklą. Robotai-bibliotekininkai panašūs į tuos robotus, kurie naudojami transporto pramonėje. Jie turi žnyples-manipuliatorius, kurie skirti išrinkti ir patalpinti tomus į užsakymų konteinerius.
Kol visos pasaulio žinios yra talpinamos ir saugomos internete, Čikagos studentai ir mokslininkai ateities bibliotekoje turi puikią galimybę vienu metu gauti mokymosi medžiagą ir iš skaitmeninių, ir iš tradicinių knygų.
Viešbutis
Niujorko Time-Skevere įsikūrusiame Londono tinklo Yotel viešbutyje galima sutikti 15-os pėdų robotizuotą ranką ABB Yobot, kuri padeda svečių bagažą į saugojimo vietą. Vienos vietos kaina – 2 doleriai. Yotel įkūrėjai teigia, kad tai radikalus, įdomus ir efektyvus būdas saugoti bagažą.
Be to, registracija viešbutyje taip pat automatizuota. Registratūroje dirba ne žmonės. Juos pakeitė automatizuoti stalai. Pasak generalinio Yotel direktoriaus Džerard’o Grin’o, užsiregistruoti viešbutyje gana paprasta: kreditine kortele klientas rezervuoja kambarį, atsako į kelis klausimus ir automatika išduoda jam raktą.
Standartinis kambarys šiame viešbutyje kainuoja nuo 149 dolerių už parą. Tad griebkite lagaminus ir keliaukite į robotizuotą viešbutį. Patikėkite, be įspūdžių iš jo tikrai neišeisite.
Vaistinė
Kalifornijos universiteto San Fancisko medicinos centre šiuo metu ruošiami medikamentai pacientams, o jų apskaitą veda robotai. Jie stebi kaip tiekiami vaistai naujoje automatizuotoje vaistinėje. Pasak medicinos centro darbuotojų, tokios vaistinės padidins pacientų saugumą.
Tyrimai parodė, kad technologijos, įskaitant brūkšninį kodą ir kompiuterizuotus gydytojo išrašus, kaip ir medikamentų pakeitimus ligoninėje, gali sumažinti daromų klaidų skaičių. Atlikus paskutiniuosius bandymus, kurie truko 140 dienų, automatizuotos sistemos ruošdamos ir skirstydamos 350 tūkstančių vaistų dozių nepadarė nei vienos klaidos.
Uždaroje sterilioje aplinkoje patalpinta automatizuota sistema gamina preparatus ir vaistus injekcijoms, įskaitant toksinius preparatus chemoterapijai, ir gali vaistais užpildyti švirkštus arba pakuotes.
Kai tik naujos vaistinės kompiuteris gauna vaistų užsakymą iš UCSF gydytojų arba vaistininkų, robotai iš karto parenka reikalingus medikamentus, suskirsto pagal individualias dozes ir jas supakuoja. Mašinos suveria tablečių dozes (visi paciento vaistai 12 valandų laikotarpiui) ant plono plastikinio žiedo su brūkšniniu kodu. Medicinos seserys UCSF medicinos centre įrenginius naudoja brūkšninių kodų nuskaitymui, kad galėtų nuskanuoti vaistus ir patikrinti jų dozes.
Automatizuota preparatų atsargų valdymo sistema stebi visus produktus, kurie saugomi viename šaltame ir dviejuose nešaltuose automatizuotuose vaistinės sandėliuose. Šie sandėliai užtikrina vaistų ir žaliavų saugojimą, ir automatizuotą paiešką.
Daugeliui kiltų klausimas: „O ką veiks žmonės, jei vietoj jų dirbs robotai?” Vaistininkai ir medicinos seserys turės daugiau laisvo laiko ir galės dirbti kartu su gydytojais: nustatyti optimalią vaistų terapiją pacientams, stebėti jų klinikines reakcijas ir gydymo metu pasireiškusius šalutinius efektus. Be to, naujoje vaistinėje studentai galės atlikti praktiką ir artimiau susipažinti su automatizuotų sistemų darbu. Taip pat UCSF centrui galės tirti naujas vaistų pristatymo rūšis ir taip bendradarbiauti su kitomis šalies ligoninėmis.
Automobilių stovėjimo aikštelė
Vakarų Holivude atsidarė naujausia visiškai automatizuota municipalinė automobilių stovėjimo aikštelė. Tačiau daugelis automobilių savininkų nepasitiki robotais ir į jų darbą žiūri gana nepatikliai. Jei kas nors suges, į darbą jie turės keliauti pėsčiomis.
Štai keletas pavyzdžių, kai sugenda technika ir kyla nemažai problemų. 2006 metais Niu-Džersyje šimtai automobilių kelias dienas buvo užblokuoti automatizuotame garaže, kol vyko derybos dėl programinės įrangos sistemos kontrakto. Arba 2007 metais robotas-parkuotojas nustūmė automobilį nuo aikštelės. O 2008 m. automobilis kartu su šeimininku ir jo šuniu buvo užblokuotas dėl gedimo. Kad ištraukti nelaimingą porelę prireikė išdaužti mašinos langus.
Daug incidentų su automobiliais (šonų įbrėžimai, sulamdytos durys, nulaužti veidrodėliai) privertė inžinierius ir mokslininkus atidžiau pažvelgti į robotizuotų garažų modernizavimą. Tobulinimo darbai buvo baigti 2009 metais.
Firma Unitronics pranešė, kad garažo automatizuotos sistemos detalių pakeitimas ir savo programinės įrangos įdiegimas jiems kainavo 1,9 mln dolerių. Nuo to laiko, automatizuota automobilių stovėjimo aikštelė veikia gerai, taupo pinigus ir vairuotojų laiką bei palengvina eismą mieste.
Facebook komentarai
Reklama
Reklama
Mūsų draugai
Naujausi įrašai
Europos Sąjunga ir robotika: kur link mes keliaujame?
Parrot SLAM dunk – paketas, skirtas bepiločių gamintojams (Video)
Mesh Mould – robotas-statybininkas (Video)
Inovacinis robotas-dažytojas PictoBot iš Singapūro (Video)
Plobot – robotas, mokantis vaikus programavimo (Video)
HES Hywings — bepilotis, naudojantis vandenilio kurą (Video)
Emotix Miko — komunikacinis robotas su emocijomis (Video)
MMS Drone – patvarus benzininis bepilotis (Video)
Draugaukime
Naujausi komentarai
Žymos
Visos kategorijos
- Dirbtinis intelektas
- Dronai
- Egzoskeletai
- Karinė robotika
- Namų robotai
- Naujausi
- Pagalbos robotai
- Pramoniniai robotai
- Robotai
- Robotai humanoidai
- Robotai ir menas
- Robotai ir žmonės
- Robotai kine
- Robotai medicinoje
- Robotai mokslui
- Robotai pramogai
- Robotikos ateitis
- Robotiniai automobiliai
- Robotiniai žaislai
Komentarai (0)