Robotika.lt

Robotizuotas vėžlys padės archeologams surasti senovinių laivų nuolaužas (Video)

Robotika.lt 5 vasario, 2014 Robotai mokslui
Jūros vėžlius sukūrė evoliucija. Tai, kad šie gyvūnai egzistuoja iki šių dienų, įrodo jų efektyvumą ir naudą gamtai. Jie plaukioja okeane, o kartais po ilgų savo kelionių ilsisi šalia gražiųjų koralų. Nenuostabu, kad šie gyvūnai įkvėpė kūrėjus sukurti naują povandeninį robotą.

Robotizuota mašina U-CAT sukurta Estijoje. Jos tikslas – tyrinėti okeano gelmes. Roboto plaukmenys primena tikrojo vėžlio plaukmenis. Pagrindinė roboto užduotis – surasti senovinių laivų nuolaužų vietas ir visa tai nufotografuoti. Kaip sako kūrėjai, šiuolaikiniai povandeniai robotai judėjimui vandenyje naudoja propelerius. Tačiau roboto U-CAT plaukmenys yra gerokai naudingesni, kadangi nedrumsčia vandens ir nesukelia dumblo nuo dugno. Šie privalumai padeda geriau nufotografuoti nuolaužas ir padaryti kokybiškas nuotraukas.

Prietaisas U-CAT yra nedidelis ir nebrangus. Be to, jis puikus pagalbininkas archeologams. Pasižiūrėkite video filmuką, kuriame galėsite stebėti kaip robotizuotas vėžlys pradeda savo kelionę po vandeniu.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *