Robotika.lt

Robotinės kojos suteikia snieglentininkui naujų jėgų

Robotika.lt 28 balandžio, 2015 Egzoskeletai Robotai medicinoje

Snieglentininkas, nugarmėjęs nuo Ruapehu kalno uolos ir patyręs apatinių galūnių paralyžių, turi šansą vėl atsistoti ant kojų.

Marcelis Parmentieris yra vienas pirmųjų Naujosios Zelandijos gyventojų, išbandžiusių kompanijos ReWalk egzoskeletus.

„Nemaniau, kad tai darysiu praėjus pusei metų nuo nelaimingo atsitikimo,“ – sakė Parmentier’as.

22-iejų snieglentininkas ir trys jo draugai pasirinko netinkamą posūkį ir krito nuo 20m aukščio skardžio spalį slidinėdami ant Ruapehu kalno. Jis patyrė vieną sunkiausių stuburo traumų, todėl nebejaučia kūno žemiau juosmens.

Labiausiai vaikinas pasigenda paprasčiausių dalykų – „galimybės atsistoti ir apkabinti žmones arba stoviniuojant su draugais išgerti alaus.“

Dabar jam suteiktas šansas susigrąžinti šiuos paprastus veiksmus ir bioninis skeletas yra raktas į jo nepriklausomybę nuo kitų.

Robotinis kostiumas, atgabentas iš Izraelio, suteikia galimybę paralyžiuotiesiems sėdėti, stovėti, vaikščioti ir netgi lipti laiptais. Sulig mygtuko paspaudimu motorizuoti klubai bei keliai pradeda judėti. Visas įrenginys sveria 25kg, taigi su robotinėmis kojomis reikia apsiprasti.

„Jautiesi tiesiog labai aukštas, nes buvai pripratęs į viską žiūrėti iš apačios,“ – sako Marcelis. Paprasčiausias stovėjimas jau yra didžiulis pasiekimas, o išmokti vaikščioti dar reikės laiko. Laukti vaikinui verta – jam robotinės kojos reiškia laisvę.

„Sunku paaiškinti kaip nuostabu turėti tokią galimybę ir išbandyti kai ką tokio,“ – džiaugiasi jaunuolis. Taip pat tai naudinga ir fiziškai – gerėja kraujo apytaka, stiprėja raumenys.

Deja, ReWalk įtaisas finansuojamas tik pavieniui naudojimui, o jo kaina svyruoja nuo 110 iki 130 tūkst. JAV dolerių. Tokia suma vaikinui neprieinama, todėl jo viltis – „Givealittle“ fondas. Jo mama Helen mano, kad egzoskeletai turėtų būti finansuojami valstybės.

„Marcelis ne vienintelis jaunuolis, nenorintis praleisti gyvenimo sėdint, ir tiesiog trokštantis vėl atsistoti ant savų kojų, tiesiogine šio žodžio prasme,“ – teigė ji.

Marceliui šie pirmi maži  žingsneliai yra didžiulis šuolis link gijimo bei pasitikėjimo savimi atgavimo. Juos galite pamatyti spustelėję čia.


Parengta pagal 3news.co.nzFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *