Robotika.lt

Robotas-žvirblis padės tyrinėti paukščių elgesį

Robotika.lt 12 gegužės, 2014 Robotai mokslui
Fantastiniame koviniame filme „Robotas policininkas” policininkas žūsta atlikdamas slaptą užduotį. Tačiau jį prikelia naujam gyvenimui, tik roboto kūne. Lygiai tokia pačia situacija pasinaudojo ir Šiaurės Karolinos Djuko universiteto mokslininkai – iš mirusio žvirblio jie sukūrė robotą.

Priešingai nei filme, robotizuotas žvirblis Robosparrow sukurtas ne tam, kad kovotų su nusikaltėliais, bet tam, kad padėtų tyrinėti savo giminaičių elgesį. Tiksliau, ištirti jų agresyvią elgseną. Zoologai iškėlė hipotezę, kad paukščių mojavimas sparnais išreiškia agresiją. O norėdami įsitikinti savo tiesa, jie ir sukūrė robotą-žvirblį. Tarp diplomuotų inžinierių, projekte taip pat dalyvavo būsimi studentai-inžinieriai ir taksidermistas. Jis buvo atsakingas už tai, kad robotizuotas žvirblis atrodytų kuo natūraliau ir kad šią mašiną žvirblių būrys priimtų kaip savą.

Robotas-žvirblis

Mokslininkai sukūrė miniatiūrinį linijinį variklį, kurį valdo skaitmeninis interfeisas. Jo dėka sparnai juda tam tikrais laiko intervalais. Po dviejų mėnesių eksperimento, ornitologai įrodė, kad paukščių patinų sparnų mosavimas iš tiesų reiškia agresiją. O robotizuotas žvirblis buvo priimtas į būrį kaip savas, kadangi kiti patinai jį laikė konkurentu ir laikas nuo laiko jį vis atakavo. Po dviejų mėnesių Robosparrow neteko galvos, o sparnai tapo nebevaldomi. Djuko universiteto mokslininkai labai džiaugėsi sėkmingu eksperimentu.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *