Robotika.lt

Robotas su ausinėmis, kurį galima prijungti prie išmaniojo telefono (Video)

Robotika.lt 14 kovo, 2014 Robotai pramogai
Humanoidas Shimi turi liemenį, besisukinėjančią galvą su kolonėlėmis ir lanksčias kojas. Jis groja muziką ir juda pagal dainos ritmą. Tereikia robotą prijungti prie telefono, kuriame veikia Android programa, ir su Shimi galite klausytis mėgstamos muzikos.

Robotas Shimi – tai profesoriaus Gil‘o Weinberg‘o (Džordžijos technikos institutas) sukurtas dar vienas robotas, kurį galima prijungti prie išmaniojo telefono. Prisijungęs robotas pirmiausia ištiria telefone esančią visą mediateką, po to laukia šeimininko nurodymų kokią muziką groti. Atpažinimo funkcijos dėka robotas gali atpažinti melodiją ir ją pagroti dviem būdais: išgirstą iš kito muzikos grotuvo arba žmogui ją imitavus, pavyzdžiui, pliaukšint delnais į stalą pagal dainos ritmą.

Kūrėjai žada dar tobulinti savo robotą. Shimi ateityje turėtų suprasti žmogaus galvos ir rankų judesius. Pavyzdžiui, neigiamas galvos pasukinėjimas reiškia, kad robotas groja ne tą dainą ir parenka kitą, o mostelėjimas ranka reiškia, kad dainą reikia praleisti.

Robotas Shimi – tai nedidelis, tačiau simpatiškas ir funkcionalus robotizuotas prietaisas, padėsiantis linksmiau ir kokybiškiau klausytis mėgstamos muzikos. Tuo galite įsitikinti pasižiūrėję šį video filmuką:Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *