Robotika.lt

Robotas atliko pagrindinį vaidmenį operoje (Video)

balsas.lt 24 birželio, 2015 Robotai humanoidai

Ne vienas vokietis, besidomintis opera, skubėjo pasidomėti ypatingu operos pasirodymu. Jame pagrindinį vaidmenį atliko ne operos solistas, o humanoidinis robotas Mijonas. Modernios operos kūrėjai sako norintys šiuo kūriniu paskatinti žmones susimąstyti apie tai, kas mus skiria nuo robotų.

Paversti šį humanoidą pagrindiniu operos herojumi kilo vienai kolektyvo narei, kuri buvo sužavėta žmonių reakcijos, kai šie stebėjo futbolą žaidžiančius robotus.

Operoje pasakojama istorija paprasta. Mijonas yra atvežamas į Berlyno operos teatrą. Jo darbuotojai kalbasi su Mijonu, pasakoja jam apie galimybes scenoje pasirodyti pačiam. Robotas tampa operos šeimos nariu, jis net išmoksta pats dainuoti, tačiau humanoidui taip niekada ir nepavyksta išsiugdyti tikrų jausmų. Viskas, ką jis daro, tėra kitų mėgdžiojimas, kuris galiausiai ir pačiam robotui pabosta.

„Robotas savęs klausia, ar jis turėtų susikoncentruoti į tikslą, ar į save, kai jam viskas atsibosta. Vis dėlto jis tarsi emocionalus mechanizmas“, – pasakoja Manfredas Hildas.

https://www.youtube.com/watch?v=3ndoOVAcuMg


balsasFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *