Robotika.lt

ROBEAR- robotinis meškinas slaugytojas (Video)

Robotika.lt 27 vasario, 2015 Robotai medicinoje

Šis mielas robotinis meškinas buvo sukurtas specialiai tam, kad padėtų rūpintis vis senstančia Japonijos populiacija, atlikdamas tokias užduotis, kaip žmonių kilnojimas, praneša CNET.

Japonijos gyventojai sensta, tuo tarpu gimsta vis mažiau kūdikių. Tai iškelia nemažai problemų, iš kurių ne paskutinėje vietoje klausimas, kas ateityje pasirūpins pagyvenusiais žmonėmis? Ieškodama išeičių, šalis tiria įvairias galimybes, vieną jų – robotų panaudojimas.

Tyrimų institutas RIKEN pristatė meškiuko pavidalo galvą turintį robotą ROBEAR, galintį pakelti ir transportuoti mobilumą praradusį pacientą. Robotas taip pat gali suteikti atramą sunkiai vaikščiojančiam žmogui, bei prilaikyti jį ėjimo metu.

ROBEAR iš tiesų yra jau trečias tokio tipo tyrėjų sukurtas robotas. Pirmosios dvi versijos vadinosi RIBA bei RIBA-II. Tiesa, nei vieno roboto prekyba dar nepradėta.

Tyrimų komandos vadovo Toshiharu Mukai teigimu, poliarinio lokio jauniklio veidą turintis robotas, turėtų skleisti tvirtybės, nuoširdumo ir tyrimo atmosferą. Tokia roboto išvaizda buvo pasirinkta iš kelių dizainerių siūlomų variantų. Tikimasi greit pradėti šio roboto komercinį panaudojimą.

ROBEAR turi keletą patobulinimų, lyginant su jo pirmtakais. Naujasis roboto variantas sveria 140 kilogramų, tuo tarpu RIBA-II net 230. ROBEAR taip pat turi mažesnį pagrindą, tai padaro jį kompaktiškesniu ir labiau manevringu.

Robotas taip pat turi vidinių patobulinimų. Dėka atnaujintų judėsenos motorų, roboto galūnės gali judėti gretai ir preciziškai. Roboto judesiai taip pat švelnesni ir tolygesni.

Trijų tipų jutikliai leidžia robotui su pacientu elgtis itin švelniai. Išmaniosios Gumos ir sukimo momento sensoriai, leidžia jam „jausti“ keliamą žmogų. Tai reiškia, jog robotas gali pakelti ir transportuoti pacientą jo nesužeisdamas bei nesukeldamas jam pavojaus sveikatai.

RIKEN atstovų teigimu, Japonijai senstant ir mažėjant vaikų skaičiui, senyvų žmonių priežiūros problema tampa vis opesnė. Dedama daug vilčių, kad prie šios bėdos sprendimo ženkliai prisidės robotinės technologijos.

Mukai pridėjo, jog tikimasi, kad šis robotas prisidės prie pažangos slaugos srityje. Tai nuims naštą nuo slaugytojų pečių. Tyrėjų komanda planuoja tęsti savo darbą, kurdama robotus, galinčius suteikti tvirtą, bet švelnią globą pagyvenusiems žmonėms.

https://www.youtube.com/watch?v=W_hZRxaJvy0


Parengta pagal cnet.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *