Robotika.lt

RHex – robotas žygeivis (Video)

Robotika.lt 17 rugpjūčio, 2013 Robotai mokslui Robotai pramogai
RHex – tai visureigis robotas, kuris netolimoje ateityje gelbėjimo misijose žygiuose per griuvėsius arba tyrimų tikslais klaidžios dykumose ant nugaros nešdamas aplinkos jutimo sensorius.
RHex – tai trumpinys žodžiams „robotas heksapodas” (šešiakojis robotas). Roboto pavadinimas tariamas kaip „Rex”. Tai puikiai šuniukui tinkantis vardas, į kurį ir yra panašus šis vietoje nenustygstantis šoklusis robotas.
Kuomet tenka keliauti nelygiu teritorijos paviršiumi, kojos turi ženklų pranašumą prieš ratukus, tačiau judrios ir lanksčios kojos reikalauja sudėtingų ir specializuotų instrukcijų kiekvienai judančiai galūnės daliai. Norėdami išgauti maksimalų mobilumą iš paprastų, vienjungčių RHex kojų, Penn’o universiteto tyrėjai ėmėsi robotą mokyti „ parkūro”. Semdamiesi įkvėpimo iš jaunimo pamėgto „laisvojo bėgimo” gatvės sporto, tyrėjai mokina robotą, kaip manipuliuoti savo kūnu, įveikiant įvairaus tipo kliūtis.
RHex platforma buvo pradėta kurti bendromis kelių universitetų pajėgomis jau daugiau nei prieš dešimtmetį. Aaron‘as Johnson‘as ir profesorius Daniel‘as Koditschek‘as šiuo metu dirba ties RHex versija vadinama XRL arba X-RHex Lite. Ši judresnė ir lengvesnė roboto versija, sukurta Koditschek‘o Kod*Lab tyrimų centre, yra ideali naujų bėgimo, šokinėjimo ir kopimo būdų testavimui.
Skirtinga seka aktyvuodamas savo kojas, XRL gali atlikti dvigubus šuolius,daryti apsivertimus, o kombinuodamas judesius – netgi prisitraukimus. Norėdamas įveikti aukštesnes kliūtis, robotas gali atsispirti vertikaliai, panaudoti priekines savo galūnes kaip kablius, kuriais užsikabina, o galiausiai ir prisitraukti.
Mokslinis darbas, kuriame Johnson‘as ir Koditschek‘as nagrinėja šiuos roboto gebėjimus – „Toward a Vocabulary of Legged Leaping“- buvo išrinktas vienu iš geriausių studijinių darbų gegužę vykusioje IEEE tarptautinėje Robotikos ir Automatikos konferencijoje.
„Norime tokio roboto, kuris galėtų nusigauti bet kur, netgi nelygioje ar kliūtimis užverstoje teritorijoje“,- sakė Johnson‘as. „Paskutiniai šuolių bandymai išplečia šios mašinos judėjimo galimybių suvokimą. Šiuo metu robotas gali peršokti net už save didesnes kliūtis.“http://www.youtube.com/watch?v=ntlI-pDUxPE


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *