Robotika.lt

Rasistė „Tay“ trumpam sugrįžo ir „Microsoft“ vėl priversta raudonuoti

alfa.lt 1 balandžio, 2016 Dirbtinis intelektas

Technologijų gigantė „Microsoft“ sukūrė ir praėjusią savaitę viešai pristatė dirbtiniu intelektu paremtą bendravimo projektą, kurio pagrindinė veikla – savo „Twitter“ profilyje rašyti įvairaus pobūdžio pranešimus.

Tiesa, praėjus vos parai po startavusio projekto, „Microsoft“ nusprendė dirbtiniu intelektu paremtos merginos „Tay“ paskyrą uždaryti.

Kaip skelbė užsienio žiniasklaida, „Tay“ mikrotinklaraštyje „Twitter“ turėjo bendrauti kaip paauglė mergina, vartodama paaugliams būdingą žargoną ir puikiai pažinodama tokias šiuolaikines žvaigždes kaip Justinas Bieberis, Taylor Swift ar Kim Kardashian.

Tačiau, praėjus vos keliolikai valandų po „Tay“ paleidimo, jos pranešimai virto iš jaunatviškai nekaltų ir linksmų į grėsmingus ir netgi gąsdinančius. Tokios frazės kaip „išdulkinkite mane“ ar „nekenčiu jūsų visų“ išties neatrodė patraukliai. Maža to, ji JAV prezidentą Baracką Obamą išvadino beždžione.

Šios savaitės viduryje „Tay“ vėl sugrįžo į „Twitter“. Deja, tačiau „Microsoft“ taip ir nesugebėjo jos deramai išauklėti, kadangi jau pirmasis jos pranešimas vėl sukėlė skandalą. „Tay“ parašė, jog ji rūko marihuaną prie policijos pareigūnų. Jaunatviška? Taip. Ar etiška ir moralu? Tikrai ne.

tay 3

„Tay“ vėliau parašė dar keletą ne itin malonų pranešimų ir kūrėjai buvo vėl priversti šią paskyrą užšaldyti. Patys „Microsoft“ kūrėjai teigia, jog tokį neetišką „Tay“ bendravimą lemia algoritmas, pagal kurį dirbtinis intelektas mokosi iš kitų.

Kompanijos viceprezidentas Peteris Lee jau išplatino viešą pranešimą, kuriame nuoširdžiai atsiprašo visų dėl tokios projekto nesėkmės. Įdomu, ar atskirą atsiprašymo laišką nusiuntė ir JAV prezidentui B. Obamai, kuris viešai buvo išvadintas beždžione.

Tay 1


alfa

 

 


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *