Robotika.lt

Maskvoje įvyko paroda-šou „Robotų puota“

Robotika.lt 5 rugsėjo, 2014 Namų robotai Pramoniniai robotai Robotai humanoidai Robotai medicinoje Robotai mokslui Robotai pramogai

Maskvos dizaino centre ArtPlay nuo gegužės 15 d. iki liepos 20 d. vyko renginys „Robotų puota“. Tai pirmasis toks šou visoje Rusijos istorijoje.

Pagrindinė robotų puotos detalė – paroda, kurioje buvo pristatyti patys naujausi ir įdomiausi robotai iš viso pasaulio. Žiūrovai su malonumu stebėjo interaktyvius kompanijos Engineered Arts Ltd robotus RoboThespian, kurie rodė savo sąmojį ir linksmai su visais bendravo.

Maskvoje įvyko paroda-šou Robotų puota 1

Rusijos kompanija Neirobotiks sužavėjo visus lankytojus antropomorfiniais robotais, ypač garsiu robotizuotu rusų poetu Aleksandru Puškinu. Atkartodama žmogaus mimiką, robotizuota galva deklamavo: „Aš prisimenu nuostabią akimirką“. Pasak lankytojų, tai jiems sukėlė kiek baisoką reginį.

Maskvoje įvyko paroda-šou Robotų puota 2

Tarp skraidančių robotų daugiausia dėmesio susilaukė kvadrokopteris Parrot AR.Drone 2.0.

Maskvoje įvyko paroda-šou Robotų puota 3

Taip pat žiūrovai turėjo progą įsiamžinti su visame pasaulyje garsiu humanoidu „Alisa Zelenogradova“, rusų tele robotais R.Bot ir humanoidais Nao bei kompanijos Rethink Robotics pramoniniu robotu Baxter‘iu.

Maskvoje įvyko paroda-šou Robotų puota 4

Parodos lankytojai stebėjo vaidinimą Robotic City. Tai daug mažų istorijų apie robotų gyvenimą. Gana įdomus reginys – mediniai robotai Herbarium flowers bar. Buvo sukurta meno erdvė, kur kiekvienas svečias galėjo susipažinti su pirmais robototechnikos atsiradimo žingsniais. Be to, galėjo išgerti neįprastų kokteilių, į kuriuos buvo pridėta gyvų gėlių.

Cartoon Network, kuris taip pat atvyko į puotą, parodė visame pasaulyje žinomus filmus: Ben 10“, „Transformeriai“, „Laikas nuotykiams“, „Šou Luni Tiunz“, „Nuostabus Gambolo pasaulis“ ir daugelį kitų.

Didelio populiarumo sulaukė Titano šou. Jame dalyvavo garsus 2,5 metrų ūgio robotas Titanas, kuris vienu metu gali būti humoristu, šokėju, draugu ir aukle. Jis rengia puikius pasirodymus, kuriems nėra lygių.

Maskvoje įvyko paroda-šou Robotų puota 5

Titano kelionė Maskvoje prasidėjo Danilovo turguje, kur robotas linksmino pardavėjus ir pirkėjus, kurie iš nuostabos buvo praradę amą.

Maskvoje įvyko paroda-šou Robotų puota 6

Net ir Rusijos žvaigždės neliko jam neabejingos. O ir robotui patiko toks dėmesys. Titanas mėgsta keliauti, jis jau apkeliavo nemažai šalių, kuriose rengė vieną už kitą nuostabesnius pasirodymus.

Robolaboratorijoje dalyvavo daugiau nei 2000 žmonių. Jie turėjo galimybę piešti ore. Tokią progą jiems suteikė unikalūs 3D-rašikliai. Taip pat buvo galima pasižiūrėti ir įvertinti geriausius 3D-printerių, tokių kaip UP! Plus 2 ir Up! mini, darbus.

Maskvoje įvyko paroda-šou Robotų puota 7

Be parodos ir Titano šou „Robotų puotoje“ vyko tarptautinis roboforumas, kuriame dalyvavo mokslininkai ir programuotojai iš JAV, Kinijos, Anglijos, Kanados, Prancūzijos, Korėjos ir žinoma Rusijos. Forumo programa vyko gana intensyviai, mokslininkai aptarinėjo įvairius klausimus iš robototechnikos srities, ypač juos domino psichologiniai roboto ir žmogaus bendravimo aspektai.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *