Robotika.lt

Protaujančios mašinos rytojaus gamykloms

Robotika.lt 25 liepos, 2014 Pramoniniai robotai
Masinė pramoninių prekių produkcija, kaip pavyzdžiui, baldų, rūbų arba rašiklių gamyba, yra nebrangi.Ateityje netgi mažiausios individualizuotų produktų partijos gali būti sparčiai ir efektyviai gaminamos, pasitelkus protaujančias ir viena su kita komunikuoti gebančias mašinas. Siekdami šio tikslo, tyrėjai iš Karlsrūje Technologijų Instituto (KTI) vykdo SkillPro Eu tyrimų projektą, skirtą rasti inovatyvius būdus, laiko taupymui gamybos procesuose.

Pabaigęs vieną užsakymą, gamintojas norėdamas pradėti gaminti kitokią produkciją, privalo modifikuoti gamybos procesų parametrus. Kuomet gaminamos nedidelės produktų partijos, pasiruošimas, darbo parametrų nustatymas ir mašinų programavimas dažnai užima daugiau laiko nei pats gamybos procesas. „Mašinos gebančios protauti ir keistis informaciją ženkliai sumažins šių pasiruošimo procesų laiką,“ – teigia Thomas Maieris, KTI Inžinerinės Informacijos Valdymo Instituto vadovaujantysis direktorius. Mašina aprūpinta su kamerų jutikliais, pavyzdžiui, gali atpažinti bet kokį darbo ruošinį. Ištyrusi ruošinio formą ir poziciją, mašina gali nuspręsti kaip naudoti savo čiuptuvus ar griebtuvus arba kur padėti detalę. Priklausomai nuo produkto, įvairius darbo gebėjimus turinčios mašinos gali nustatyti tolesnes savo užduotis arba gamybos etapus. Robotai „komunikuoja“ su kaimyninėmis mašinomis ir žino ar dabar reikia perduoti detalę kitam robotų skyriui tolesniam darbui, ar siųsti užbaigtą gaminį į prekių siuntos skyrių.

Smulkios ir vidutinės įmonės turės daug naudos iš protaujančios gamybos sistemos. Ji leidžia žemais kaštais kurti nišinius, individualius produktus. „Kompanijos gali siūlyti individualizuotą masinę produkciją ir lanksčiai reaguoti į paklausos pokyčius,“ – teigė Maieris. Greita mažmeninė produkcija sustiprins Europos industrinę gamybą.

Šiame darbo procese mašinos autonomiškai prisiderina prie gaminamo produkto. Ši koncepcija paremta naujausiais kompiuterijos mokslų pasiekimais. Prieš pradedant gamybos procesą, specialiai sukurta programa nustato, kuri gamybinė linija geba geriausiai atlikti norimą užduotį. „Papildomos mašinos arba techninės galimybės mažomis išlaidomis gali būti integruotos į šią gamybos sistemą. Mašinos informuoja sistemą apie tai, kokią gamybos proceso dalį jos gali atlikti,“ – paaiškino Maieris. Planavimo metu simuliuojami produkcijos gamybos etapai vaizduojami ekrane.

Robotai ir kita įranga, gebanti tarpusavyje komunikuoti ir per trumpą laiką bendram tikslui sujungti skirtingas gamyklos gamybines linijas, tai mažosioms gamykloms itin svarbūs elementai. Gamyklos, turinčios „Industry 4.0“ valdymo sistemą sujungs produkcijos inžineriją su informacinėmis technologijomis. SkillPro Eu projekte bendradarbiauja kompiuterijos mokslininkai, elektros, mechanikos ir verslo inžinieriai.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *