Robotika.lt

Pripučiami lipdukai robotų kūrimui (Video)

Robotika.lt 25 vasario, 2015 Robotai mokslui

Paprastumu paremtų sprendimų ieškojimas inžinerijos ir mokslo problemų sprendime duoda daug vaisių.  Ne išimtis ir robotika. Robotų kūrimą ir valdymą siekiama padaryti kuo paprastesnį.

Tokijo universiteto mokslininkas Ryuma Niiyama, dirbdamas kartu su kolegomis, sukūrė pripučiamus lipdukus, kurie išsiplečia ir lankstosi. Naudojant šiuos lipdukus lengvai galima priversti judėti tiek paprastus robotus, tiek kitus įprastus objektus. Lipdukai gali būti naudojami įvairiose srityse. Juos pritvirtinus prie iš popieriaus išlankstyto origami gyvūnėlio, sukuriama judanti dekoracija. Lipdukai gali būti naudojami ir įrengiant automatiškai užsidarančius stalčius, dėžes ar konstruojant paprastą robotą.

Pripučiami lipdukai gaminami naudojant CNC stakles arba 3D spausdintuvą. Norint, kad lipdukai veiktų, tereikia užtikrinti pastovų oro tiekimą, pumpuojant orą ranka arba naudojant specialų kompresorių.

Mokslininkai tiki, kad paprasti robotai, sukurti naudojant šiuos lipdukus, galėtų atlikti labai specifines, tačiau naudingas užduotis namuose, pavyzdžiui, džiauti skalbinius. Tokiam „robotui“ sugedus, reikėtų tik pakeisti seną lipduką ir jis vėl veiktų kaip naujas.


Parengta pagal gizmodo.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *