Robotika.lt

Prancūzai pagamino naujos kartos androidą

Robotika.lt 7 gegužės, 2013 Robotai humanoidai
Kompanija Aldebaran Robotics pristatė naujos kartos androidą – pavadinimu NAO. Tai serijinis produktas: per trejus metus prancūzai pardavė du tūkstančius tokių robotų.

Lyginant su ankstesne versija, 57 centimetrų ūgio roboto išvaizda nepasikeitė. Visos naujovės slypi viduje. Mašinoje įtaisyta nauja programinė ir elektroninė įranga. Dabar robotas yra intelektualesnis, stabilesnis ir judresnis.

Ankstesnis NAO vaikščiojo, matė objektus, atskirdavo žmonių veidus, atpažindavo kliūtis, imdavo daiktus į rankas ir suvokdavo jam lieptas komandas. Naujasis NAO daro viską tą patį, tačiau tiksliau ir greičiau. Kadangi NAO galvoje veikia procesorius Intel Atom 1,6 GHz, o jo liemenyje dar yra papildomas centrinis procesorius.

Dažniausiai NAO naudoja universitetai ir institutai, atlikdami tiriamuosius projektus. Taip pat androidą programuoja studentų komandos, naudodamos jį įvairiose varžybose. Tačiau naujos kartos androidas turėtų praplėsti naudojimo galimybes ir atlikti konkrečias užduotis. Pavyzdžiui, prancūzų mokslininkai siūlo įsigyti androidą organizacijoms, kurios užsiima su vaikais, sergančiais autizmu. Taip pat, androidas NAO gali būti puikus senyvo amžiaus žmonių ir ligonių kompanionas.

Taip pat androidas turi dvi HD kameras, signalus, kuriuos speciali programuojama loginė matrica apdoroja vienu metu. Tai suteikia NAO geriau atpažinti veidus ir objektus netgi esant silpnam apšvietimui.

Mašinos klausa irgi patobulinta: robote integruota pagerinta balso atpažinimo sistema Nuance. Ji padeda atskirti paviršutiniškai ištartus žodžius sudarydama sklandų sakinį. Dėl robote esančio kalbos sintezatoriaus, jis gali palaikyti paprastą pokalbį. Ir jeigu androidas anksčiau kalbėjo dviem kalbom, tai dabar jis kalba net aštuoniomis.

Norėdami kuo labiau atnaujinti androidą, inžinieriai įdiegė visiškai naują savybę. Jeigu, bandoma pargriauti einantį NAO, androidas iš karto sukryžiuoja rankas, apsaugodamas galvą ir liemenį nuo smūgio į grindis, taip sušvelnindamas kritimą.

Aldebaran Robotics žada pasiūlyti androido tobulinimo programą kitiems kūrėjams. Tai reiškia, kad bus galima dar naujinti ir tobulinti NAO programinę įrangą. Androido kūrėjai mano, jog mašina taps dar gabesnė ir protingesnė, kurią galima bus pardavinėti visiems norintiems ją įsigyti.


Žymos:

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *