Robotika.lt

SkySweeper robotai pigiai ir efektyviai ieškos elektros linijų pažeidimų (Video)

Robotika.lt 13 rugsėjo, 2013 Pramoniniai robotai
Kalifornijos universiteto mechanikos inžinieriai sukūrė robotą, vikriai keliaujantį elektros laidais ir tikrinantį, ar jie nėra pažeisti. SkySweeper prototipo, pagaminto iš nebenaudojamų prietaisų elektronikos komponentų ir plastikinių detalių, atspausdintų 3D spausdintuvu, kaina nesiekia 1000 dolerių. Robotas yra daug pigesnis ir mažesnis už kitus prietaisus, šiuo metu naudojamus elektros linijoms tikrinti.

SkySweeper – V formos prietaisas, varomas variklio, įmontuoto jo centrinėje dalyje, vadinamojoje alkūnėje. Roboto galinėse dalyse yra įtaisyti specialūs spaustukai, kurie pakaitomis susispaudžia ir atsipalaiduoja jam keliaujant elektros linijomis. Ateityje robotus ketinama aprūpinti indukcinėmis ritėmis, kurios leistų judriems prietaisams energija apsirūpinti tiesiogiai iš elektros linijų. Tuomet mažieji inspektoriai galėtų be pertraukos dirbti kelias savaites ar net mėnesius. Į robotą galima įmontuoti ir vaizdo kamerą, kuri fiksuotų pažeidimus ir perduotų surinktus duomenis remontininkams.

Robotą SkySweeper suprojektavo Nick Morozovsky, Kalifornijos universiteto magistrantas, dirbantis profesoriaus Thomas Bewley laboratorijoje. Jo teigimu, naujojo prietaiso veikimo principas yra daug paprastesnis už kitų, tam pačiam tikslui naudojamų technologijų. Šiuo metu komunalines paslaugas teikiančios įmonės elektros linijų tikrinimui naudoja ne tik robotus, bet ir autonomiškus bei nuotoliniu būdu valdomus sraigtasparnius su integruotomis infraraudonųjų spindulių skenavimo sistemomis.
Naująjį robotą N. Morozovsky pristatys šių metų lapkričio 3-8 dienomis Tokijuje vyksiančioje tarptautinėje robotechnikos kūrėjų konferencijoje IROS (International Conference on Intelligent Robots and Systems).

Parengta pagal: SkySweeper Robot Makes Inspecting Power Lines Easy and Inexpensive

Šaltinis: http://www.sciencedaily.com/releases/2013/08/130806145531.htmFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *