Robotika.lt

Permatomas sensorinis stiklas automobilyje – kūrybiškumas ir mokymasis kelyje

Robotika.lt 7 liepos, 2014 Robotai pramogai
Grupė kompanijos Toyota inžinierių susivienijo su Kopenhagos interaktyvaus dizaino dizaineriais ir kartu perkėlė į realybę technologiją „langas į pasaulį”. Įprastą šoninį langą, esantį šalia galinės automobilio sėdynės, galima paversti permatomu sensoriniu ekranu.

O juk dažniausiai ant galinės automobilio sėdynės sėdi vaikai. Jiems tai puiki proga panaudoti savo kūrybinius sugebėjimus, o ir kelionė neatrodys tokia nuobodi kaip tai paprastai būna mažyliams. Vaikai galės pirštu ne tik piešti ant stiklo, bet ir keisti objektų dydžius, kuriuos matys važiuodami kelyje. Taip pat bus galima išmokti naujus žodžius, tiesiog parodant pro stiklą pirštu į objektą arba sužinoti atstumą tarp mašinos ir objekto.

Permatomas sensorinis stiklas automobilyje

Oficialiai šis atradimas buvo pademonstruotas parodoje Briuselyje (European Automobile Manufacturers’ Association). Panašios technologijos jau naudojamos išmaniuosiuose telefonuose ir vadinasi „papildomos arba išplėstos realybės technologija”.

Ši technologija skirta ne vien tik vaikams. Jos dėka, pavyzdžiui, bus galima vesti ekskursijas turistams, pateikiant ant stiklo informaciją apie įžymias vietas, pro kurias kaip tik važiuoja turistai. Jūs taip pat galėsite ne tik padidinti į jūsų akiratį papuolusį objektą, bet ir jį sukinėti, kad galėtumėte geriau apžiūrėti. Be to, kelyje bus galima išversti gatvių, vietovių, viešbučių ir restoranų pavadinimus.

Dar kelios įdomios galimybės, kurias kūrėjai tikisi įgyvendinti ateityje:

„Virtualus žvaigždynas” – galima bus įtaisyti ant automobilio stogo, kur šeimininkas galės realiu laiku stebėti žvaigždyną toje vietoje, kurioje jis bus.

„Virtuali drobė” – ant sensorinio stiklo bus galima tapyti.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *