Robotika.lt

Palangoje poilsiautojus drausmins „kalbantis“ dronas

15min.lt 6 gegužės, 2016 Dronai

Palangos gelbėtojams šią vasarą talkins „akys“ iš dangaus – bepilotės skraidyklės, dar vadinamos dronais. Šį sezoną gelbėtojai ketina įsigyti modernesnius aparatus, kurie kartu transliuos ir garsą: paplūdimių prievaizdai taip drausmins neklusnius poilsiautojus, įspės apie pavojus jūroje.

Dronus gelbėtojai išbandė dar praėjusiais metais. Vasarą bepilotės skraidyklės buvo keliamos ne kartą. „Šie aparatai mums labai padėjo. Konkretus atvejis: pasiklydo vilnietis berniukas. Žmonių pliaže masė, rasti jį – sunku. Pakėlėm droną, mama jo dairosi po monitorių, ir radome jį nuklydusį jau prie tilto“, – pasakojo Palangos gelbėtojams vadovaujantis Jonas Pirožnikas.

Dronas padėjo susekti ir iš paplūdimio nuo pareigūno sprunkančius neblaivius poilsiautojus.

Anot J.Pirožiko, filmuojanti skraidyklė padėjo užfiksuoti ir prekeivius, nelegaliai pardavinėjančius čeburekus, girtaujančius poilsiautojus, neklausančius įspėjimų plaukti už bujų.

Šiemet gelbėtojams norima nupirkti dronų su įmontuotu garsiakalbiu, taip bus galima įspėti poilsiautojus apie pavojų jūroje, sudrausminti neklausančius.

„Įsivaizduokite – žmogus neklauso įspėjimų, išplaukia pro bujus. Dronas priartėja, ir gelbėtojai jį įspėja apie draudimą. Žmogus visaip mus iškeikia ir toliau neklauso. Dronas visa tai užfiksuoja ir mes turime įrodymus apie taisyklių nepaisymą ir skiriame jam 13 eurų baudą. Dar bandoma ginčytis, bet jūra, paplūdimys – vieša vieta ir turime visus leidimus filmuoti“, – vaizdžiai aiškino J.Pirožnikas.

Kol kas vyksta derybos dėl kelių dronų pirkimo. Siekiama, kad garsas būtų girdimas ir 10 metrų atstumu.

„Kaina yra nemaža, nes norime kokybiškesnio aparato. Kol kas nenorime atskleisti. Tikimės, kad pavyks įsigyti net kelis“, – aiškino Palangos gelbėtojų vadovas. Dar galvojama, kaip juos pažymėti, kad poilsiautojai atskirtų.

Apie skraidyklių panaudojimą Palangos gelbėtojų jau klausinėjo ir kolegos iš Klaipėdos ir Neringos.


15minFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *