Robotika.lt

OC Robotics LaserPipe – robotas suvirintojas (Video)

Robotika.lt 10 birželio, 2016 Pramoniniai robotai

Vamzdžių suvirinimas siaurose ir pavojingose vietose yra brangus ir sudėtingas procesas.OC Robotics ir TWI rado šios problemos sprendimą. Jie sukūrė šarnyrinį robotą-gyvatę, kuris judės ir suvirins vamzdžius iš vidaus, naudodamas galingus pramoninius lazerius.

Suvirinant arba remontuojant vamzdžius reikia sujungti dvi sekcijas kartu, o po to suvirinti jas rankiniu būdu arba naudoti orbitinį suvirinimo aparatą, kuris suvirina vamzdį iš išorinės jo pusės. Šis instrumentas puikiai tinka suvirinti tiesius vamzdžius, tačiau esant susilenkimams ar susidūrimo vietoms jį labai nepraktiška naudoti.

LaserPipe puikus to sprendimas. Tai robotizuota „gyvatė“, turinti manipuliatorių su lazerine suvirinimo galvute, kuris įkraunamas per optinį kabelį distancinio lazerinio generatoriaus pulto dėka.

Manipuliatorius, į kurį integruoti nuotolinės lokalizacijos davikliai, pirmiausia nuo kitų robotų skiriasi galvos dizainu. Operatorius valdo roboto galvutę, o jo kūnas banguojančiai juda, kuo mažiau liesdamas patį vamzdį. Pabaigęs darbą, aparatas grįžta tuo pačiu keliu.

Pasak ОC Robotics, visa sistema sveria 5 kg ir gali tilpti į bet kokį standartinį vamzdį, suktis 360 laipsnių kampu, judėti 22-omis ašimis. Taip pat turi galvutę, kuri vamzdį apsaugo nuo įbrėžimų ir kibirkščių.

Į roboto LaserPipe galvą integruotos aukštos raiškos kamera ir lazerinės centravimo sistemos, kurių dėka operatorius pažymi tikslų suvirinimo kelią. 5 kW lazeris gali suvirinti vieno metro ilgio plieninį vamzdį per minutę palikdamas 0,22 mm suvirinimo žymę.

Video medžiagoje robotas LaserPipe demonstruoja savo galimybes.

 Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *