Robotika.lt

Norite išmokti piešti? Robotinė ranka pasiruošusi jums padėti (Video)

Robotika.lt 31 sausio, 2015 Robotai ir menas

Nesvarbu ar esame gabūs dailininkai, ar ne, visi turime patirties piešime.  Galbūt piešiate komiksus, galbūt lankote dailės mokyklą, arba tiesiog piešdami sąsiuvinyje stengiatės neužmigti per nuobodžią pamoką. Nebent esate vienas iš tų žmonių, kuriems tai išties sekasi daryti gerai, ko gero piešimą apleidote, retkarčiais pagalvodami, kaip vis dėlto žmonėms pavyksta pieštuko linijų pagalba sukurti kažką atpažįstamo ir malonaus akiai. Jei nesate gabus piešimui, šios problemos sprendimo galbūt reikėtų ieškoti ne žmonėse, o robotikoje. Nauja robotinė pirštinė išmokys tave piešti, treniruodama tavo rankos judesių „atmintį“.

Kopenhagos Sąveikos Dizaino Insituto studentas Saurabhas Datta sukūrė pirštinę kaip disertacijos projektą, siekdamas išmokti groti pianinu. Jeigu jo žmogiškosios rankos negali išmokti groti, tai galbūt tai padėtų padaryti ištiesta roboto pagalbos ranka? „Mokytoju“ praminta robotinė ranka prisitvirtina ant tavo rankos bei pirštų ir padeda atlikti tuos pačius pasikartojančius judesius, iš naujo ir iš naujo. Jeigu tą patį judesį kartosite daug kartų, galiausi jį įsimins jūsų rankos raumenys.

Tą pačią technologiją Datta dabar pritaikė piešimo mokymams. Žinoma, šis išradimas nepadės jūsų fantazijų perkelti ant popieriaus, tačiau mažų mažiausiai išmokys pagrindų – kaip kurti estetiškas linijas.

Datta užtruko tik savaitę, kurdamas įrenginio pagrindą. Vienas robotinės pirštinės tikslų, pademonstruoti žmogaus ir roboto sąveiką, siekiant vieno bendro tikslo. Nors pirštinė suteikia potencialą išmokti taisyklingai piešti, Datta atrado, jog daugumai jos bandytojų nepatiko tai, kad robotas valdo daugumą judesių – dalyviai vis priešindavosi atsakomiesiems judesiams ir nuolat keisdavo rankos poziciją, ieškodami patogesnės pozos. Siekdamas išspręsti šia komforto problemą, Datta analizavo nerimastingus testuotojų rankų judesius ir atsižvelgdamas į gautus duomenis, modifikavo robotinės rankos judesių stiprumą. Tai taip pat padėjo mašinai „perprasti“ natūralius žmogaus rankų judesius.

Datta’os mašina iškart nepadarys jus garsiu menininku, tačiau taip puikus pavyzdys, kaip mašinos mums padeda mokytis bei tobulėti. Detalesnės informacijos apie šį robotinės rankos projektą galite rasti jos kūrėjo tinklalapyje.


Parengta pagal extremetech.comFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *