Robotika.lt

Nepilotuojamos oro transporto priemonės – tinkamam fotografijų apšvietimui sukurti

Robotika.lt 4 rugsėjo, 2014 Robotai pramogai

Autonominės oro transporto priemonės su įmontuotomis kameromis, kurias naudojant padaromos aukštos kokybės fotografijos, robotikos pasaulyje pasirodė kur kas anksčiau… Tačiau nepilotuojami oro mechanizmai, galintys savarankiškai nustatyti fotografijoms reikiamą apšvietimą yra naujiena ne tik fotografijos industrijoje, bet ir robotų technikos srityje.

Masačiusetso technologijos instituto (angl. Massachusetts Institute of Technology) ir Kornelio universiteto (angl. Cornell University) tyrėjai, atsižvelgę į tai, jog nuotraukų apšvietimas yra svarbus fotografijos aspektas, suprojektavo modernius oro robotus, kurie geba savarankiškai pasirinkti sklendimo padėtį ir sukurti reikiamą apšvietimą.

Autonomiškai veikiantis oro robotas yra „asistuojamas“ nuotraukos kūrėjo – fotografas mini sraigtasparniui nurodo kryptį, iš kurios turėtų sklisti šviesa. Fotografas taip pat nustato techninius nuotraukos darymo aspektus, atsižvelgdamas į fotografijos pobūdį (fotoportretas, peizažas ar pan.) bei situaciją (nuotolis, esamas apšvietimas ir t.t.) ir šią informaciją perteikia robotui, kad mechanizmas galėtų atlikti savo užduotį. Teigiama, kad unikalias funkcijas atliekanti oro transporto priemonė prisitaiko prie šviesos lūžio kampo ir sunaikina bet kokį netinkamo apšvietimo sukurtą „broką“.

Pasak Fredo Durand, bendradarbiavusio kuriant oro robotą, esminis iššūkis buvo suprojektuoti sudėtingą nepilotuojamo lėktuvo dinamiką. „Daugiausia pastangų įdėjome siekdami tinkamos oro roboto kontrolės, norėjome, kad jo darbo sparta būtų didelė, nes ji yra reikalinga ne tik roboto veikimui ore, bet ir informacijos apdorojimui”, spaudai teigė F. Durand.

Akivaizdu, jog šis autentiškas įrenginys, dėl autonominio veikimo, kurio sumontavimas paremtas pažangaus programavimo elementais, atveria naujas galimybes fotografijoje. Kalifornijos universiteto profesoriaus Ravi Ramamoorthi teigimu, tokio prietaiso integracija į realų pasaulį yra iššūkis, tačiau taip pat, tai ir neginčytinas technologijų spartos įrodymas.



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *