Robotika.lt

Neįprasta roboto-siurblio koncepcija

Robotika.lt 29 balandžio, 2014 Namų robotai
Pirmasis roboto-siurblio prototipas buvo pristatytas 1997 metais. Tobulėjant technologijoms, robotizuoti siurbliai tapo kompaktiškesni ir ekonomiškesni: jie ne tik valo ir tvarko namus, bet ir gali savarankiškai nuvažiuoti į pasikrovimo bazę, yra valdomi distanciniu valdymo pultu arba veikia autonomiškai, į juos integruojami davikliai, kurie padeda išvengti kliūčių. Žmonės vis dažniau įsigyja šiuos nuostabius namų pagalbininkus. Kam dirbti nuobodų darbą, jei galima visą namų ruošą pavesti robotizuotai mašinai. Be to, yra sukurta tiek daug įvairių robotų-siurblių, kad tokie daikčiukai jau nieko nebestebina.

Tačiau vienam olandų dizaineriui Deiv‘ui Hekens‘ui, rodos, pavyko nustebinti daugelį robototechnikos ir naujų technologijų gerbėjų. Jis sukūrė robotizuotą siurblį Giant Robotic Dustball. Tai paprasto originalaus roboto-siurblio koncepcija. Sukurti šį projektą, jį paskatino žaisliukas skirtas žiurkėnams. Deiv‘as Hekens‘as praleido ne vieną dieną, stebėdamas vargšus žiurkėnus, kurie plastikiniame kamuolyje „nubėgo“ daug kilometrų.

Neįprasta roboto-siurblio koncepcija

Dizainas

Žiūrint iš šono, tai įprastas kamuolys, kuris šiek tiek didesnis už futbolo kamuolį – 30-40 cm. Ant robotizuoto kamuolio paviršiaus yra angos, iš kurių prie vienos pravestas vamzdelis, siurbiantis šiukšles. Jei Dustball būtų pagamintas ne iš plastiko, o iš kažkokios kitos medžiagos, jį galima būtų laisvai supainioti su disko-kamuoliu. Jis tinka prie bet kokio interjero: tai gali būti paveikslų galerija arba tiesiog paprastas ofisas.

Neįprasta roboto-siurblio koncepcija 1

Naujovė

Robotas-siurblys Dustball sudarytas iš nedidelio dulkių surinkėjo, variklio, akumuliatoriaus ir elektroninės plokštės, kuri kontroliuoja dulkių surinkimo procesą ir atlieka koordinacinę funkciją. Konstrukcija įdėta į rutulį, o juda jis pastoviai keisdamas savo svorio centrą.

Neįprasta roboto-siurblio koncepcija 2

Iš tiesų, robotai-siurbliai veikia kiek kitokiu principu, todėl robotą Dustball galima priskirti prie unikalių robotizuotų prietaisų.

Robotizuotas siurblys Giant Robotic Dustball surenka ne vien tik dulkes, bet ir stambesnius daiktus (kanceliarinės sąvaržėlės, smulkios popieriaus atraižėlės). Šiam siurbliui nebaisios nei sienos nei kitos vertikalios kliūtys, kadangi kamuolio formos robotas-pagalbininkas laisvai nuo jų atsistumia ir rieda toliau. Jei „kamuolys“ maišosi po kojomis, jį galima tiesiog pastumti koja į šalį. Svarbiausia nepersistengti, nes artimieji gali pagalvoti, kad perduodate kažkam pasą…

Kaip ir kitus robotus-siurblius, taip ir šį reikia periodiškai pakrauti. Pasikrovimo prietaisas – kontaktinis: kamuolys-siurblys savarankiškai nurieda iki pasikrovimo bazės, kuri įjungta į elektros lizdą.

Neįprasta roboto-siurblio koncepcija 3

Išskirtinis Dustball bruožas – įsiurbiamo oro kartu su šiukšlėmis naudojimas. Naudojamos oro srovės per daugiasluoksnes angas išeina atgal, taip iš kampų išpučiamos dulkės, kurios labai mėgsta kauptis būtent tokiose vietose. Dar vienas roboto privalumas – laidai ar kitos smulkios kliūtys jam ne problema, jis tiesiog lengvai per jas persirita ir tęsia savo darbą. Kai dulkių surinkėjas Dustball prisipildo šiukšlių, jis sustoja ir užsidega ryškia šviesa, kuri reiškia, kad pats laikas išvalyti pilną konteinerį. Kai tik jį išvalysite, jis bus pasiruošęs toliau imtis darbo.

Naudojimas

Robotizuotas siurblys Dustball buvo sukurtas tam, kad padėtų tvarkyti ofisus, viešbučių holus, viešų vietų vestibiulius ir t.t. Apskritai tariant, jo paskirtis – valyti patalpas, kuriose yra mažai baldų.
Tačiau šis naujasis siurblys susilaukia ir nemažai klausimų, į kuriuos atsakymų kūrėjas kol kas nepateikia: Ar garsiai veikia robotas? Ką daryti su dulkių debesimi, kuris kyla dėl pakartotinai išpučiamo oro? Kaip siurblys valo palei sienas?

Kad ir kaip bebūtų, Dustball susilaukė daug smalsuolių dėmesio ir tikrai išskiria savo dizainu ir savybėmis iš visų kitų robotizuotų siurblių. Kas žino, gal greitoje ateityje riedantis Dustball, pavyzdžiui, aerouoste mums atrodys kaip įprastas dalykas.

Neįprasta roboto-siurblio koncepcija 4

Be to, Deiv‘as Hekens‘as neketina sėdėti rankų sudėjęs. Jis jau planuoja sukurti Dustball, skirtą namams valyti. Koks jis bus? Pagyvensim – pamatysim. O kol kas naudosimės įprastais ir patikimais siurbliais.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *