Robotika.lt

Naujieji Rusijos dronai medžios F-35 naikintuvus?

Robotika.lt 30 rugsėjo, 2015 Dronai Karinė robotika

Maskvoje vykusioje MAKS parodoje Rusijos Jungtinė orlaivių korporacija pristatė drono, kaip teigiama, galinčio medžioti F-35 lėktuvus, modelį.

Lėktuvas F-35 – JAV karinės aviacijos ateitis. Nors F-35 naudojimas nelenkia F-22, faktas, kad Pentagonas užsakė 2, 400 naujus F-35 modelius, o F-22 tik 187, skatina iš naujo įvertinti lėktuvų populiarumą.

Akivaizdu, kad karo atveju F-35 būtų dažniausiai danguje pasirodantis amerikiečių naikintuvas.

Rusijos orlaivių korporacijos pristatytas modelis, teigiama, gebėtų susidoroti su F-35. Panašiu principu veikia Kinijos Divine Eagle 2, galintis aptikti tokius lėktuvus kaip F-35 bei F-22. Maskvoje pristatyto drono modelis primena amerikiečių X-47B kūrinį, pasižyminti futuristiniu dizainu. MAKS parodoje pristatytas „Anti F-35“ modelis yra skaidrus, leidžiantis pažvelgti į sudėtingus elektronikos elementų junginius viduje.

Teoriškai, F-35 medžiotojas gebėtų kilti vertikaliai – pristatytame modelyje į abu sparnus integruoti kilimui reikalingi sraigtai .

Visgi manyti, kad Rusija išrado priemonę, galinčią sumedžioti F-35 naikintuvus, yra pernelyg skubota. Kol kas tai – tik modelis, reikalaujantis tobulinimo ir praktinių skrydžių bandymų.


Parengta pagal popsci.com


Žymos: ,

Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *