Robotika.lt

Naujasis Izraelio dronas-kamikadzė (Video)

Robotika.lt 1 liepos, 2015 Dronai Karinė robotika

Jau greitai Izraelio karinių dronų gamintojai užbaigs savo naujausią projektą – K1 bepilotę skraidyklę. Tvirtinama, kad tai yra vienas pavojingiausių ir efektyviausių kada nors sukurtų atakos dronų.

K1 dronas savo dydžiu bei svoriu primena plėšrųjį paukštį. Dėl savo itin pavojingų atakų jis pramintas „Žudiku Kamikadze“. Jį sukūrė viena pažangiausių ir didžiausių mažo ir vidutinio dydžio dronų gamintoja pasaulyje – Aeronautics Defence Systems kompanija.

K1 buvo pristatytas birželį vykusioje Paris Air Show parodoje, o Izraeilio kariai jau atliko sėkmingus drono lauko bandymus šalies pietuose.

Drone įtaisyta 2,5 kilogramų kovinė galvutė. Pasiekęs taikinį dronas detonuoja ir aplink save 25 metrų spinduliu paskleidžia volframo skeveldras.

Nors dronas geba rinkti ir žvalgybos duomenis, pagrindinė jo paskirtis yra smogti chirurgiškai tikslius smūgius nedideliems taikiniams, pavyzdžiui, lengvosioms transporto priemonėms arba pėstininkų kuopelėms. Dronas taip pat gali detonuoti ore, skriedamas virš savo taikinių.

K1 geba išsilaikyti ore pusantros valandos ir, palyginus tai su kitų dronų veikimu, daro tai itin tyliai. Šio drono atakos misiją galima nutraukti bet kurio metu ir jis pats sugrįš pas savo operatorių.

Drono kūrėjų teigimu, dronas yra nepastebimas ir nepažeidžiamas, o taip pat ši „savižudė“ skraidyklė yra kur kas pigesnė nei identiškoms misijoms kuriamos raketos.

Teigiama, kad K1 dronas jau sulaukė pirkėjų iš užsienio dėmesio

https://www.youtube.com/watch?v=KEjhzPedq6E


Parengta pagal ynetnews.com



Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *