Robotika.lt

Naujas NASA robotas tirs Titano paviršių (Video)

Robotika.lt 17 vasario, 2014 Robotai mokslui
NASA centro inžinieriai sukūrė robotą Super Ball Bot, kuris tirs Titano, Saturno palydovo, paviršių. Iš pirmo žvilgsnio net nepasakysi, kad tai robotas., kadangi jo struktūra gana neįprasta – Super Ball Bot pagamintas iš strypų ir spyruoklių.

Tačiau nežiūrint į roboto keistą formą, jį labai patogu nuleisti iš orbitos: nusileidimo modulis jį gali išmesti iš gana didelio aukščio be parašiuto ir papildomų nusileidimo variklių. Manoma, kad jis bus nuleistas ant Titano paviršiaus iš 100 km aukščio ir palydovo tankios atmosferos dėka lengvai nusileis žemyn.

Šiuo metu kūrėjai bando išspręsti vieną problemą: kaip tiksliai perkelti robotą. Nes pasak inžinierių, bent vienas nedidelis roboto strypų sujungimo pakitimas iš karto pakeičia aparato judėjimo kryptį. Tuščiaviduriai kieti strypai ant savęs gali nešti visus sensorius ir aparatūrą reikalingą susisiekti su Žeme. Tačiau čia iškyla kitas sunkumas: kokiu būdu prie šios robotizuotos konstrukcijos pritvirtinti akumuliatorių? Įprastai, robotai sukurti tirti kosminius kūnus veikia saulės baterijų dėka.

Tad norėdami ištirti palydovo Titano paviršių, NASA inžinieriai pirma turės išspręsti visas su robotu Super Ball Bot susijusias problemas ir tik paskui jį išbandyti.Facebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *