Robotika.lt

Mokslo stebuklai – protezas virto grožio aksesuaru (Video)

lrytas.lt 3 rugpjūčio, 2015 Robotai medicinoje

Kas gali būti geriau neišgalintiems įsigyti sveikatą verslu pavertusių korporacijų gaminio, negu galimybė nemokamai atsisiųsti 3D spausdintuvui paruoštą protezo failą ir atsispausdinti jį bet kur, kur toks spausdintuvas veikia? Tai jau taip įprasta, kad tokios kompanijos kaip „Limbitless Solutions“ ar „Open Bionic“ nebeapsiriboja tiesiog paprastų nemažai rankos funkcijų atliekančių protezų kūrimu. Pasitelkę kino žvaigždes jos protezą sėkmingai pavertė pasididžiavimo objektu.

„Limbitless Solutions“ pakviestas aktorius Robertas Downey jaunesnysis neturinčiam rankos septynmečiam „Geležinio žmogaus“ gerbėjui Alexui padovanojo veikiantį 3D spausdintuvu sukurtą protezą – geležinio žmogaus rankos kopiją.

„Limbitless Solutions“ globojamas vaikas netvėrė džiaugsmu – ne tik susitiko su dievinamą personažą įkūnijančia žvaigžde, ne tik gavo naują dirbtinę ranką, bet dabar dar ir galės didžiuodamasis savo protezą rodyti bendraamžiams. Ir jie tokio pavydės!

„Open Bionic“ sprendimas dar geresnis. Aktorei ir „YouTube“ žvaigždei Grace Mandeville, kuri gimė su neišsivysčiusia dešine ranka, kompanija padovanojo išskirtinį rankos protezą. 3D spausdinta ranka ne tik atlieka daugybę funkcijų, bet ir atrodo taip, kad kai kam gali kelti ir pavydą.

„Ranką išspausdinome per tris dienas. O kadangi 3D spausdinimas dabar toks pigus, lėšų pakako ir „Swarovski“ kristalams, kuriais ją išpuošėme. Dar panaudojome optinį pluoštą, tad dabar, kai Grace sugniaužia kumštį, jos ranka perbėga melsvas švytėjimas“, – sakė „Open Bionic“ vadovė Samantha Payne.

Pati Grace, kuri niekuomet nemėgo slėpti savo negalios, neatsidžiaugia nauju protezu: „Nešioti šį aksesuarą – lyg rengtis unikalia senoviška „Chanel“ suknele: niekas kitas to neturi. Dabar išties galiu didžiuotis tuo, kad esu kitokia. Tai lyg viešas pareiškimas: „Mano ranka atrodo kietai ir aš tai žinau!“ Kodėl turėčiau mėginti prisitaikyti ir po to stebėti, kaip aplinkiniai kreivai žvilgčioja į „beveik natūralų“ protezą, jei galiu nešioti meno kūrinį?“

Grace sako, kad dabar matydami jos išpuoštą protezą žmonės netiki, jog tai nėra madinga pirštinė. Vis tenka įrodinėti, jog tai tikrų tikriausias protezas. Kurį, beje, pasirodė, labai paprasta valdyti.

Arnoldas Lukošius


LrytasFacebook komentarai


Komentarai (0)


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *